Спілкуватися без слів

14:17

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Спілкуватися без слів, новини, Миколаїв, діти, мова жестів

Талановиті діти за особистий час від навчання вивчили жестову мову та зняли соціальні роліки про своє місто Миколаїв на жестовій мові! Діти просять підтримати їх та допомогти розповсюдити інформацію в соціальних мережах (див. QR код).

Провели соціальний проєкт, направлений на популярацію мови жестів, якою спілкуються люди з вадами слуху у рамках проєкту «Молодіжна школа соціально-відповідального бізнесу: навчання для протидії наслідкам пандемії COVID-19» за підтримки у межах спільного проєкту Уряду Швеції та Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні «Посилене партнерство для сталого розвитку» у партнерстві з: Представництвом DVV International в Україні, Миколаївською міською радою, Управлінням молоді та спорту Миколаївської ОДА, Громадською організацією «Клуб сталого розвитку «Південна ініціатива», Громадською організацією «МІФАРТ» і 19 бізнес-представництвами.

Проєкт Соціальний «БЕЗ СЛІВ» спрямований: з 1 червня 2021 до 1 серпня 2021 року.

– на безоплатне навчання жестовій мові дітей 6-15 років шкільного віку та дітей з обмеженими можливостями, які проходили в місті Миколаєві, які проводили голова ГО «Миколаївська обласна екологічна асоціація «Зелений світ» Бурятинська О.І., керівник проєкту Овод О.В., екзаменатор Кухаренко М., вчитель образотворчого мистецтва Коляда З.В., психолог проєкту Алексеєнко О. Н., відеорограф проєкту Гисин Е.Л.

Жестова мова дає змогу позначати цілі слова, а також літери алфавіту певними жестами для обміну інформації, яку використовують люди з вадами слуху. Тренінг включає в себе основні жести, які допоможуть молоді в спілкуванні з людьми з вадами слуху.

Підтвердження актуальності:

– За офіційними даними Державної служби статистики України, станом на 1 січня 2020 р. чисельність осіб з інвалідністю становила 2659,7 тис. або 6,3 % від загальної чисельності населення країни. Зокрема, в Україні не існує точної офіційної статистики щодо кількості людей з порушеннями слуху. За неофіційними даними, в Україні проживають більш як 100 тис. людей з вадами слуху. Інформація про кількість таких осіб по Заводському району надана департаментом праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради м. Миколаєва листом від 16.03.2021 року №1427/09.1-2.

– Відсутність можливості дітей та їх батьків самостійно та безоплатно навчитись жестовій мові та вільно спілкуватись з особами з вадами слуху.

Проєкт направлений на безоплатне навчання зйомці туристичних місць та локацій нашого міста, та розповсюдження соціальних роликів мовою жестів через TIK TOK про цікаву інформацію для місцевої громади та її членів, людей з інших держав. Привернути увагу до проблем, які пов’язані з порушеннями слуху, актуально в умовах пандемії COVID-19, подолання наслідків пандемії COVID-19, через популяризацію жестової мови та привабити туристів, а також туристів з вадами слуху до нашого міста Миколаєва.

Мета та завдання проєкту:

  • Популяризація, доступність жестової мови для дітей 6-15 років шкільного віку та дітей з обмеженими можливостями (інвалідністю).
  • Покращення умов в громадах тим, що саме ми створимо оригінальні та інноваційні соціальні ролики мовою жестів для молоді через TIK TOK про цікаву інформацію, та вивчення жестової мови онлайн для місцевої громади та її членів, людей з інших держав. Привернути увагу до проблем, які пов’язані з порушеннями слуху, ці ролики будуть актуальні також при самоізоляції та при карантинних обмеженнях, що були введені в умовах пандемії COVID-19, та будуть важелем подолання наслідків пандемії COVID-19.

Задачі проєкта:

  1. Навчити дітей основним жестам, які допоможуть при спілкуванні з людьми з вадами слуху.
  2. Забезпечити на тренінгах основними засобами для навчання, методичними розробками для цікавого навчання.
  3. Створити умови для безоплатного навчання зйомці та розповсюдженню соціальних роликів мовою жестів через TIK TOK про цікаву інформацію для місцевої громади та її членів, людей з інших держав. Привернути увагу до проблем, які пов’язані з порушеннями слуху, актуально в умовах пандемії COVID-19, подолання наслідків пандемії COVID-19.
  4. Виховання толерантності у дітей підліткового віку.
  5. Зменшити нерівності між дітьми, які спілкуються мовою жестів.
  6. Привернути увагу до проблем, пов’язаних з порушеннями слуху, та обстеження для дітей у місті Миколаєві.