Сьогодні ситуація в області знаходиться під контролем, відпрацьовані відповідні алгоритми та вживаються всі необхідні протиепідемічні заходи щодо запобігання та розповсюдження вірусу. Служби повністю готові до реагування на факт виявлення людини з ймовірними ознаками захворювання, спричиненого коронавірусом.
Крім того, на Миколаївщині визначено «гарячу лінію» з питань профілактики поширення коронавірусу. У разі наявності симптомів захворювання або для отримання детальної інформації щодо попередження коронавірусної інфекції не потрібно стояти у черзі в медичному закладі, достатньо зателефонувати сімейному лікарю. У разі неможливості отримати консультацію свого сімейного лікаря/терапевта або педіатра, інформацію можна дізнатися за телефоном «103».
Наразі 5 закладів охорони здоров’я області готові до лікування пацієнтів і ще 5 пристосовані для використання в якості ізоляторів. Ще два санаторія-профілакторія можуть використовуватись як місця обсервації.
Тимчасові рекомендації для підприємств та роботодавців щодо реагування на COVID-19:
– працівники із симптомами гострих респіраторних захворювань мають повідомити свого керівника та залишатися вдома;
l якщо на роботу вийшла людина з гострим респіраторним захворюванням, її слід відокремити від інших працівників та негайно направити додому;
l варто регулярно проводити прибирання на робочому місці: очищати поверхні, стільниці та дверні ручки відповідними засобами для чищення;
l працівники мають обробляти руки дезінфекційними спиртовмісними засобами або мити руки з милом не менше 20 секунд.
Для профілактики захворювання слід дотримуватись стандартних рекомендацій:
l часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
l під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою, уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
lякщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередню історію подорожей;
l не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.
Якщо у вас лихоманка або висока температура, телефонуйте до сімейного лікаря/терапевта, з яким уклали декларацію, не виходьте з дому, дотримуйтесь правил самоізоляції.
Самоізоляція – це, в першу чергу, утримання від контакту з іншими для того, щоб зменшити ризик інфікування. Самоізоляція виключає будь-які ситуації, коли ви тісно контактуєте з іншими людьми (наприклад, близький контакт віч-на-віч на відстані менше, ніж 2 метри, або тривалістю понад 15 хвилин). Виключенням є лише звернення за медичною допомогою (тільки після консультації телефоном).
Якщо ви не впевнені, чи потребуєте ви самоізоляції, або не знаєте, до кого звернутися, будь ласка, зателефонуйте на «Урядову гарячу лінію»: 15-45.
Скільки триває самоізоляція?
Якщо вам було рекомендовано або ви прийняли рішення про самоізоляцію, вона повинна тривати не менше ніж 14 днів з дати настання випадку, який став причиною самоізоляції (подорож, контакт з хворим тощо).
Як підготуватись до самоізоляції?
Спробуйте спланувати час самоізоляції так, щоб у вас не виникало необхідності виходити з дому чи приймати відвідувачів та гостей. Поясність це друзям та родичам, а також обговоріть можливість дистанційної роботи із роботодавцем.
Збережіть контакти вашого лікаря та попередньо повідомте його про причини рішення про самоізоляцію, а також оберіть контактну особу з кола ваших друзів або родичів, до кого ви будете звертатись в першу чергу за допомогою.
Що робити, якщо ви проживаєте не одні?
Якщо ви проживаєте з сім’єю чи сусідами, потрібно ізолюватись в окремій кімнаті, яка добре провітрюється. Якщо є можливість користуватись окремою ванною кімнатою та/або туалетом, а також готувати їжу та харчуватись окремо – зробіть це.
Не забувайте про загальну гігієну, регулярне миття рук із милом, прибирання, в тому числі вологе прибирання поверхонь, гігієну кашлю, використовуйте одноразові серветки та хустинки. Під час необхідних контактів із людьми завжди одягайте медичну маску та викидайте її після використання або забруднення.
Якщо у вас є домашні улюбленці, ізолюйте себе від них також, або хоча б максимально мінімізуйте контакт із ними.
Що робити, якщо вам необхідно покинути житло?
Якщо у вас виникла гостра необхідність покинути місце самоізоляції – одягайте маску та мінімізуйте контакти із людьми. Користуйтесь антисептиком для рук та дотримуйтесь гігієни кашлю.
Що робити, якщо у вас з’явились симптоми?
Якщо під час самоізоляції у вас з’явились симптоми (кашель, ускладнене дихання, підвищена температура, діарея) – негайно зверніться за медичною допомогою та повідомте про свою історію подорожей та можливі контакти з особами, хворими на гострі вірусні захворювання.
Пресслужба
Миколаївської
облдержадміністрації.