Нові умови призначення допомоги на дітей одиноким матерям

10:57

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

сбережения

З 1 липня 2020 року постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 року №632 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги» змінено алгоритм розрахунку та призначення допомоги на дітей одиноким матерям.
Відтепер довідка про реєстрацію місця проживання дитини з матір’ю для призначення допомоги на дітей одиноким матерям не подається.
Допомога на дітей одиноким матерям, які мають дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, – до закінчення такими дітьми закладів освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), надається в розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням допомоги на дітей одиноким матерям. (Наприклад: для осіб, які звернуться у серпні 2020 року, враховуються доходи за I та IІ квартали 2020 року).
Середньомісячний сукупний дохід сім’ї визначається відповідно до Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 632.
Допомога на дітей одиноким матерям не призначається, якщо:
– у складі сім’ї є працездатні особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, та не працювали, не проходили військової служби, не провадили підприємницької чи професійної незалежної діяльності, не здобували освіти за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні або як такі, що шукають роботу, сумарно більше ніж три місяці протягом періоду, за який враховуються доходи;
– особи, які входять до складу сім’ї, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням допомоги, здійснили купівлю товарів, послуг на суму, яка на дату купівлі, оплати перевищує 50 тис. гривень;
– у власності сім’ї є друга квартира (будинок);
– у власності сім’ї є більше ніж один автомобіль, транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з дати випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа).
Для оформлення вищезазначеної допомоги та отримання консультацій необхідно звернутися до районних управлінь соціальних виплат і компенсацій департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради.
Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради.