НАТО до 2050 року скоротить кліматичні викиди до нуля — Столтенберг

8:15

Откройте «Вечерний Николаев» в Google News и  Телеграм-канале

Генсек НАТО, новости, НАТО, Йенс Столтенберг, Газпром, газ, Европа, РФ, манипуляции, газовый шантаж, конфликт, Генсек НАТО, новини, НАТО, Єнс Столтенберг, Газпром, газ, Європа, РФ, маніпуляції, газовий шантаж, конфлікт
НАТО розглядає кліматичні зміни як серйозний виклик у сфері безпеки та має намір скоротити до «нуля» викиди СО2 від військової діяльності до 2050 року.

Про це сьогодні заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, виступаючи в рамках першого діалогу з кліматичних змін, що відбувся у форматі Громадського форуму під час Мадридського саміту Альянсу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми розвинули першу методологію для вимірювання парникових викидів від діяльності НАТО, як у цивільній, так і у військовій сферах. На основі цієї нової методології, я можу оголосити сьогодні перші кліматичні цілі для НАТО як організації. До 2030 року ми скоротимо викиди, принаймні, на 45 відсотків, та до нуля до 2050 року», — сказав Єнс Столтенберг.

Він зауважив, що частиною цих зусиль буде поступовий відхід від використання викопного пального, ширше використання у військовій діяльності відновлюваних джерел та синтетичних видів пального, що є «дружніми» для клімату, та підвищення енергоефективності обладнання.

«Просто зараз відбувається технологічна революція. «Зелена» енергія — це те, що може принести величезні переваги нашим військовим. Усі новітні авто є нині електричними. Я переконаний, що у майбутньому найбільш розвиненою буде та військова техніка, а найбільш стійкими – ті збройні сили, що не будуть покладаються на викопні види пального», — заявив генеральний секретар НАТО.

Столтенберг нагадав, що війна в Україні продемонструвала, наскільки небезпечною є залежність від певних товарів, що походять від тоталітарних режимів.

«росія використовує енергію як зброю, і це підштовхує до швидкого позбавлення залежності від російської нафти та газу. Водночас ми не повинні замінити одну залежність іншою. Багато нових «зелених» технологій залежать від рідкоземельних матеріалів, значна частина з яких надходить із Китаю. Тож нам необхідно провести диверсифікацію наших енергетичних ресурсів та існуючих шляхів постачання», — зауважив керівник НАТО.

Він підкреслив, що Стратегічна концепція НАТО, що буде прийнята на саміті Альянсу в Мадриді, визначає кліматичні зміни як один із визначних викликів для безпеки у тривалій перспективі. Саме тому НАТО та країни-союзниці докладатимуть зусиль для усвідомлення та оцінки цієї загрози, для адаптації до неї військ та інфраструктури, а також для підвищення власної стійкості.

«Ми не можемо допускати компромісів у наших військових спроможностях. НАТО забезпечує мир за допомогою надійної політики стримування й оборони. Немає нічого більш важливого. Якщо ми не зможемо захистити мир, ми також не зможемо захистити світ від кліматичних змін<…> Ми маємо забезпечити наші збройні сили обладнанням, яким вони зможуть cкористатися в умовах екстремальної спеки або екстремального холоду, їх здатність реагувати на надзвичайні події, захистити берегові споруди від підвищення рівня води та відповісти на наслідки воєнної активності у високих широтах Півночі», — сказав керівник Альянсу.

Як повідомлялося, Європейський Союз визначив та закріпив на рівні європейського законодавства стратегічну мету побудову кліматично дружньої економіки з нульовими викидами СО2 до 2050 року.