«Миколаївводоканал» відзвітував за роботу протягом року

20:31

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

водоканал, брифинг, отчет, дуденко, фото александра сайковского

9 грудня керівництво КП «Миколаївводоканал» провели брифінг для представників мас-медіа. Вони розповіли про обсяг виконаних робіт протягом 2021 року.

водоканал, брифинг, отчет, дуденко, фото александра сайковского

Участь у брифінгу взяли генеральний директор КП «Миколаївводоканал» Борис Дуденко, технічний директор підприємства Василь Тельпіс, комерційний директор Дмитро Ганіченко, а також фінансовий директор Андрій Місюра та директор зі стратегічного планування Віктор Пісоцький.

Борис Дуденко наголосив, що підприємством зроблено дуже великий обсяг робіт. Адже протяжність водопровідної мережі міста становить 1200 км, а каналізаційної – 800 км. Однак, більша частина мереж застарілі та морально та фізично зношені.

водоканал, брифинг, отчет, дуденко, фото александра сайковского

Як повідомив Василь Тельпіс, за 2021 рік усунено більше, ніж 1600 витоків на мережах водопостачання. Замінено загалом 2135 метрів мереж, 100 метрів мережі по вул. Дунайської Флотилії замінені повністю. Відновлені 44 пожежних гідрантів, 140 одиниць запірної арматури. Підприємством встановлені 703 люки та 243 кришки колодязів, відремонтовані 797 люків. Працівники «Миколаївводоканалу» виконали ремонт 65 гідрантів та 3073 одиниць запірної арматури. Відремонтовано також 692 одиниці насосного обладнання, 3 одиниці замінені  повністю.

“Окремо варто звернути увагу, що за 2021 рік силами працівників каналізаційної мережі усунено 11 497 засмічень”, – підкреслив Василь Тельпіс.

Технічний директор також повідомив, що через використання туалету замість смітника, стаються витоки каналізації на поверхню.

– Станом на грудень поточного року замінено 811 метрів каналізаційної мережі. Завдяки місцевому бюджету виконано аварійний ремонт колектора (407 метрів) по вул. Флотській. Силами підрядної організації “ВіК-Технології” виконано прочищення промислової каналізації НСВ ІІІ підйому. Виконано реконструкцію кабельної мережі 6 кВт з підстанції Жовтнева до РП – 104 до ТП 2 мікрорайону Балабанівка, яка забезпечує живлення очисних споруд каналізації. На насосних станціях каналізації, а саме КНС4, проведено капітальний ремонт припливно-витяжних систем, та на КНС22 – монтаж систем вентиляції. Відновлено благоустрій орієнтовно на 800 адресах, заасфальтовано більше 6 тисяч кв. метрів доріг, – доповів Василь Тельпіс.

Комерційний директор підприємства Дмитро Ганіченко розповів про необхідність встановлення комерційних приладів обліку. Нещодавно саме про це на брифінгу у ММР розповідав гендиректор МКП «Миколаївводоканал» Борис Дуденко (див. у попередніх номерах “ВН”).

водоканал, брифинг, отчет, дуденко, фото александра сайковского

Як повідомив фінансовий директор КП Андрій Місюра, підприємства водопровідно-каналізаційного господарства з моменту створення не планувалися як прибуткові.

– Наразі ситуація змінюється лише на водоканалах, які передано у концесію. В ідеалі наші доходи повинні дорівнювати витратам, – наголосив він. – Основні статті витрат: електроенергія, заробітна плата, паливно-мастильні матеріали, матеріали для ремонту мереж, реагенти, інвестиційна складова, виплата за кредитами… За результатами господарської діяльності за рік у нас немає заборгованості ані з електроенергії, ані заробітної плати та виплати відсотків за користування кредитними коштами.

Журналістів зацікавило, скільки ж буде коштувати вода наступного року, після корегування тарифів.

Поки на це питання відповіді у підприємства немає, адже невідомо, скільки буде коштувати одна з основних складових тарифу – електроенергія. Більш детально керівництво «Миколаївводоканалу» має повідомити городян ближче до кінця грудня.

– Ми очікуємо від НКРЕКП якесь рішення з цього питання, – сказав Борис Дуденко.

Також команда директорів КП «Миколаївводоканал» відповіла на численні запитання журналістів.

Фото Олександра Сайковського.