Координуємо всі дії. Звернення міського голови Миколаєва Олександра Сєнкевича

14:51

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Сенкевич А.Ф.

Шановні містяни!
Ми часто нехтуємо зовнішніми загрозами, вважаючи їх неважливими, далекими і нереальним. Але в сьогоднішній ситуації, з поширенням коронавірусу в світі, таке скептичне ставлення до власного здоров’я є вкрай недоречним. Сьогодні біда постукала і в наш дім. Внаслідок зараження коронавірусом в Україні вже є один летальний випадок і декілька зареєстрованих випадків зараження.

Уряд України оголосив загальнонаціональний карантин, діями якого:
* зупинено навчальний процес і заборонені масові зібрання;
* введена заборона залізничного, авіа- та автобусного міжміських та міжобласних пасажирських перевезень;
* заклади громадського харчування, торгівельні центри та інші розважальні заклади повинні тимчасово припинити свою діяльність.
Це той самий момент, який вимагає нашої максимальної зосередженості і прискіпливого виконання всіх інструкцій. Розуміючи серйозність ситуації, міська влада моїм розпорядженням і рішенням комісії ТЕБ і НС обмежує роботу всіх громадських закладів Миколаєва, які підпадають під рішення Кабінету Міністрів. Працювати будуть тільки аптеки, магазини продуктів і побутової хімії.
Крім того, рішенням комісії ТЕБ і НС складається план необхідних дій по недопущенню поширення коронавірусу в місті. Зараз міська та обласна влада вживає всіх необхідних заходів, щоб забезпечити першу невідкладну допомогу тим жителям, в яких виникла підозра на захворювання.
Вже облаштована Госпітальна база в обласній інфекційній лікарні. В якості запасного місця для карантину ми підготували бокси в першій міській лікарні. У повній готовності необхідне для надання допомоги медичне обладнання.
Ми забезпечили медичних працівників всіма засобами індивідуального захисту. Розпочато профілактичні заходи в пасажирському транспорті та інших громадських місцях. Місцеві органи влади продовжують координувати свої дії з Міністерством охорони здоров’я та іншими державними інститутами.
У минулому році в рамках моєї ініціативи і за підтримки депутатів міськради Миколаїв придбав 16 нових апаратів штучної вентиляції легенів. Деяких з них в Україні всього кілька одиниць. Завдяки цьому сьогодні наше місто в набагато вигіднішому становищі, ніж багато інших міст України, які не можуть придбати апарати ШВЛ через затримку виробництва і поставок.
У разі потреби місто обов’язково надасть все необхідне обладнання обласній інфекційній лікарні. Але для того, щоб уникнути можливого поширення хвороби, нам потрібна і ваша допомога. Перш за все, я прошу вас уникати місць великого скупчення людей, по можливості не виходити з дому.
У разі появи реальних ознак коронавірусу – самоізолюватися вдома та повідомити про це свого сімейного лікаря. В цьому випадку краще довірити своє здоров’я фахівцям, а не власній інтуїції.
Окремо хочу звернутися до підприємців Миколаєва, чий бізнес побудований на споживчих послугах, таких, як заклади громадського харчування, торгові центри, кінотеатри і так далі. Я сподіваюся на вашу свідомість і що ви не будете діяти всупереч загальному плану з профілактики захворювання.
Зараз найбільш виграшна ситуація для бізнесу – це недопущення поширення коронавірусу в місті. Чим швидше ми впораємося з цією проблемою, тим швидше повернемося до звичайного ритму життя. Всіх миколаївців, які повертаються з-за кордону, прошу проходити належним чином контроль і відповідально ставитися не тільки до свого, але й до здоров’я оточуючих.
Спільно з обласною владою ми координуємо всі дії, аби забезпечити санітарний контроль і надати необхідну допомогу. Як би це абсурдно не звучало, але зараз наша згуртованість полягає у максимальній самоізоляції. Ми просто зобов’язані зберігати спокій, не панікувати і виконувати інструкції, які надають профільні органи влади. Я вірю, що кожен з нас з розумінням поставиться до цих тимчасових складнощів. Також я закликаю припинити всякого роду політичні спекуляції на коронавірусі – сьогодні це схоже на мародерство.
Незалежно від поглядів і ставлення один до одного, ми – одна сім’я. І ми повинні скласти цей черговий іспит долі для нормального і спокійного життя в подальшому!
Бажаю всім вам міцного здоров’я!

Миколаївський
міський голова
Олександр Сєнкевич.