Кількість авіації росіян зменшилась в рази, а техніка стала гіршою

8:10

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Кількість авіації, яку застосовує російська армія проти Збройних сил України, зменшилась в рази. Про це командир батальйону 95-ї окремої десантно-штурмової бригади, Герой України майор Євген Шаматалюк, який воює на Ізюмському напрямку, повідомив в інтерв’ю, опублікованому Укрінформом.

За словами Шаматалюка, ворог працює з усього наявного озброєння, яке в нього є, а це піхота, бойові машини, танки, артилерія, вогнеметні системи, такі як ТОС «Буратино», «Солнцепек», а також безпілотники. Раніше активно росіяни застосовували авіацію, але зараз її вже набагато менше. На думку майора, це пов’язано із ефективнішим застосуванням українських засобів протиповітряної оборони.

«Мої бійці збили один літак, але багато літальних апаратів збивали наші засоби ППО. Я згадую початок березня, коли ми захищали населений пункт Кам’янка, там авіація працювала дуже часто і активно. Після того як почали ефективніше збивати, то кількість авіації противника зменшилась в рази», – зазначив Шаматалюк.

За його словами, у його підрозділі дуже ефективно застосовують американські Javelin та NLAW та інші протитанкові засоби.

«Те, що ми помітили зараз після надходження артилерії 155 мм – вона дає нормальне вогневе ураження противника. Якщо б побільше її було… Тому що піт артилериста економить кров піхоти. Які я зробив спостереження по противнику? Раніше була краща техніка. Її було більше і вона була новіша. З початку війни ми регулярно захоплюємо техніку противника. Якщо раніше їхні танки були оснащені тепловізорами, у відносно хорошому стані, то зараз ту техніку, яку ми захоплюємо у противника, потрібно віддавати в ремонт, аби на ній можна було вести бойові дії”, – зауважив Шаматалюк.

Як повідомлялось, Шаматалюк з 2014 року, від початку збройної агресії російської федерації, брав участь у бойових діях у ДАПі, Волновасі, Слов’янську, Дмитрівці та інших гарячих точках. З початку березня 2022 року захищає Україну на Ізюмському напрямку.