Канцлер Німмечини пояснив, чому американська зброя потрапляє до України швидше за німецьку

12:37

Откройте «Вечерний Николаев» в Google News и  Телеграм-канале

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що Берлін передає Україні найсучаснішу зброю, тому швидкість німецьких поставок поступається швидкості американських.

За словами Шольца, Німеччина є однією з країн, яка «робить для України найбільше», а затримки з постачанням німецької пояснюються необхідністю навчання українських солдатів.

«Надані іншими країнами ракетні установки, які вже знаходяться на складах, не є найсучаснішими порівняно з тими, які відправить Німеччина. Та зброя, яку відправить Німеччина, буде найсучаснішими гаубицями на світовому ринку», — наголосив він в інтерв’ю CBS News.

Відповідаючи на запитання журналістки про те, чому американська зброя була поставлена Україні за 48 годин після підписання указу президентом США Джо Байденом, а німецька надходить повільніше, Шольц наголосив:

«Ви повинні розуміти, що є різниця між такою країною, як США, яка витрачає стільки коштів на оборону, що є дуже великою інвестицією і має багато зброї і запасів».

Німеччину часто піддавали критиці  за надто обережну позицію щодо постачання зброї Україні ще до повномасштабного вторгнення РФ. Проте 22 червня уряд Німеччини опублікував докладний список переданої Україні військової допомоги та того озброєння, яке планується передати. Шольц також заявив, що протоколи оборонної промисловості Німеччини потрібно змінити, щоб прискорити постачання.