Голос окупованої Херсонщини: “Мельпомена Таврії” цього року відбудеться, але віддалено

19:50

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Херсонський театр імені Микола Куліша повідомив, що щорічний театральний фестиваль “Мельпомена Таврії” все-таки відбудеться у 24-й раз. Вперше цього року формат фестивалю буде змінено: театри-учасники не приїдуть до Херсона, окупованого військами РФ.
“Вперше за роки існування міжнародний театральний фестиваль змінить формат – цьогоріч театри-учасники не привезуть вистави до Херсона, а показуватимуть їх на своїх майданчиках. Вистави окремих театрів, які не зможуть здійснити показ вживу, будуть опубліковані на офіційному YouTube-каналі”, – йдеться у повідомленні.
Серед постійних учасників фестивалю, який не пропустить дійство і цього року – Миколаївський національний академічний український театр драми та музичної комедії. Як повідомили кореспонденту “ВН” у театрі, миколаївці виступлять на “Мельпомені” онлайн з виставою “Кар’єра за прізвищем” (за п’єсою М. Куліша “Мина Мазайло”). Усі охочі запрошуються до перегляду онлайн 14 червня о 16:00.
Перегляд усіх онлайн-вистав буде можливий за посиланням: https://www.youtube.com/channel/UCRE8UykWUTsFr1ujZbOFAdQ
Програма фестивалю дуже насичена, задіяно 57 театрів із 34 міст та 11 країн світу: Україна, Португалія, Чехія, Польща, Туреччина, Грузія, Німеччина, Румунія, Франція та вперше – Японія і США! До слова, наш фестиваль об’єднає зусилля з французьким «Festival in Extremis»!
Вистави оцінюватиме експертна рада. У її складі – відомі театрознавці, з якими «Мельпомена Таврії» співпрацює багато років, та які у силу обставин перебувають у тому чи іншому місті, де базуються театри-учасники.
На фестивалі працюватиме Літературна сцена та Освітня платформа.
Офіційна пресконференція з нагоди відкриття ХХІV Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії» відбудеться 10 червня о 13:00 у Дзеркальній залі Львівської Національної опери ім. С.Крушельницької.
За можливості меценати, театри-учасники, глядачі та інші небайдужі збиратимуть кошти на благодійний рахунок театру ім. М.Куліша.