Екс-прокурор трибуналу ООН вимагає ордер на арешт військового злочинця путіна

11:21

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

ордер на арешт, війна, новини, суд ООН, ООН, геноцид, Україна, росія, ордер на арест, война, новости, суд ООН, ООН, геноцид, Украина, россия,
Колишній прокурор трибуналу ООН Карла дель Понте, яка вела справи про геноцид у Руанді та Югославії, закликала видати ордер на арешт президента рф володимира путіна. Про це вона заявила в інтерв’ю Le Temps, пише «Хвиля».

Карла дель Понте назвала главу Кремля військовим злочинцем, якого треба негайно притягнути до кримінальної відповідальності за військові злочини. З цією метою вона закликала своїх колег видати ордер на арешт путіна.

 – Це єдиний існуючий інструмент, який дозволяє заарештувати винуватця у військовому злочині та віддати його під трибунал. Видача ордера не означає, що його заарештують: якщо він залишиться в Росії – це ніколи не станеться. Проте він не зможе покинути країну, і це вже буде важливим сигналом, що проти нього виступають, – сказала прокурор.

За її словами, слідство має знайти докази, які викриватимуть високопоставлених політичних та військових керівників.

Однак у правоохоронців можуть виникнути складнощі, щоб дістатися верхівки ієрархічного ланцюга. У такому разі слідство має встановити, хто віддавав накази та планував злочини.

16 березня суд у Гаазі ухвалив, щоб Росія негайно припинила війну проти України. У той же час судді відкинули пропагандистську тезу росіян, якою вони спекулювали перед вторгненням, про нібито «геноцид» російськомовних.