Поліція ліквідувала групу, яка готувала заворушення у Києві – Монастирський

16:10

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Денис Монастырский

У Києві 30 січня затримано групу осіб, які планували насильницькі акції для дестабілізації ситуації в країні.

Про це на брифінгу розповіли міністр внутрішніх справ Денис Монастирський та голова Нацполіції України Ігор Клименко.

За словами Монастирського, організатори акції хотіли залучити до 5 тисяч людей, з них близько 1,5 тисячі «титушок», які мали спланувати бійки з поліцейськими.

– Учора було затримано групу осіб, яка планувала масові заворушення в центрі столиці. Їхнє число мало досягти 5 тисяч. Вони мали битися з поліцією, це планувалося заздалегідь. Заздалегідь була заготовлена бутафорська кров, яка нібито мала пролитися серед активістів. Було зафіксовано групу медиків, яка мала підійти до активістів, і це було б зафіксовано каналами. Крім того, це мала бути тільки перша акція з цілого ряду. І це чітко зафіксовано на відео та аудіоносіях, – зазначив Монастирський.

Монастирський порівняв цю акцію з діями проросійських активістів на Донбасі в 2014 році.

Окрім столиці аналогічні акції планувалися у Сумській, Чернігівській, Черкаській, Полтавській областях.

Глава Нацполіції Ігор Клименко уточнив, що перша акція мала відбутися 31 січня біля Офісу Президента.

Також у поліції показали запис на приховану камеру одним із фігурантів, який розповідає сценарій насильницьких дій під час «протесту».

Вартість одного учасника акції варіювалася від 800 гривень до 2,5 тисячі доларів США залежно від його ролі та небезпеки завдання. Лише аванс на організацію акції під ВП 31 січня витратили близько мільйона гривень.

Клименко зазначив, що мали використовувати «сакральну жертву» під час протесту для загострення ситуації і сказав, що схоже було під час акції тиждень тому – ймовірно, йдеться про нібито вбитого учасника акції «SaveФОП», якого в результаті знайшли неушкодженим.

Глава Нацполіції уточнив, що затримано двох осіб – організатора та його помічника, яким вручено підозри за організацію масових заворушень.

Клименко зазначив, що організатори акції були добре поінформовані про роботу правоохоронної системи та враховували цю інформацію для підготовки заворушень. Також до справи залучили СБУ, яка має перевірити причетність російських спецслужб до цих насильницьких акцій.

Ігор Клименко озвучив написи на банерах: «Наступ на Крим та «ЛДНР», «Війна до перемоги», «Зниження тарифів», «Відставка Президента» тощо.

Денис Монастирський також додав, що один із організаторів мав певні зв’язки з ОРДЛО.