Нового голову Верховного Суду обрали 13 суддів, які взяли хабарі разом зі звільненим колишнім головою Князєвим

22:24

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Стало відомо, що замість підозрюваного в корупційному злочині Всеволода Князєва головою Верховного суду було обрано Станіслава Кравченка. Ось що з цього приводу висловлює український журналіст, головний редактор українського новинного суспільно-політичного інтернет-порталу Цензор.нет, оглядач газети «Дзеркало тижня» Юрій Бутусов.

Нового голову Верховного Суду Кравченка обрали 13 суддів, які взяли хабарі разом зі звільненим колишнім головою Князєвим. Верховний суд, здається, вирішив підірвати довіру до себе у суспільстві, і обрав сьогодні нового голову голосами суддів-злочинців, які є співучасниками злочину, скоєного колишнім головою Князєвим.

НАБУ ще не знайшло усі гроші, які були виділені Князєвим для 13 суддів Верховного суду, які ухвалювали потрібне судове рішення по судовому спору олігархів Жеваго та Коломойського. На записах чітко чутно, що Князєв роздав 13 пакетів грошей, від 50 до 150 тисяч доларів своїм колегам. НАБУ провело обшуки у всіх цих суддів і зібрало у них більшу частину коштів, але далеко не все. Тому дуже скоро будуть нові підозри стосовно інших хабарників.

І замість того, щоб дочекатись результатів розслідування, або хоча б відсторонити усіх підозрюваних суддів від пленуму, їм – навпаки – дозволили голосувати. Не відбулось фактично ніякої виборчої кампанії, ніяких обговорень у суддівській спільноті.

Чомусь новий пленум Верховного суду відбувся миттєво, за кілька днів, і новим головою обрано суддю Кравченка, якого Громадська рада доброчесності визначала не гідним суддівського звання.
Кравченка обрано голосами у тому числі суддів-хабарників.

Через таку дуже дивну поспішність у конкурсі відмовився брати участь один з гідних кандидатів – суддя Верховного суду, військовослужбовець ЗСУ Олександр Мамалуй. Не було часу для просування і деяких інших сильних кандидатур інших суддів.

Навіщо так псувати власну репутацію? Невже судді не розуміють, що репутація та довіра тільки і мають справжню цінність?

Юрій Бутусов @censor_net

Слід додати: під час обрання Кравченка до Верховного Суду в 2017 роціГромадська рада доброчесності винесла щодо нього негативний висновок. Рада дійшла висновку, що Кравченко ухвалював рішення з порушеннями, що визнав Європейський суд з прав людини. Однак Кравченко не вказав цього у своїй декларації доброчесності.

Також він не задекларував усе своє майно, зокрема не вказав у власності земельну ділянку площею 900 кв. м з будинком, якими володів з 2002 року.

Наведені факти є підставою для висновку, що кандидат Кравченко Станіслав Іванович не відповідає критеріям доброчесності та професійної етики.