На Миколаївщині триває купальний сезон-2024: на яких водоймах безпечно відпочивати

16:47

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

На Миколаївщині триває купальний сезон-2024, незважаючи на заборону відвідування узбережжя Чорного моря. Окрім обмежень, пов’язаних з воєнними діями, у внутрішніх водоймах області існує загроза інфекційних захворювань.

Про те, яка відповідальність за порушення заборони на купання та, де купатися безпечно, дізнавались журналісти Суспільного.

Зі слів заступника голови Миколаївської ОВА Миколи Марінова, громади самі ухвалюють рішення щодо заборони чи дозволу купатися у внутрішніх водоймах. Це відбувається за погодження з ДСНС та інших служб.

“На скільки я розумію, у нас відкритими є Тилігульський лиман — внутрішня водойма та деякі окремі пляжі в Первомайській, Южноукраїнській громадах тощо”, — говорить Марінов.

Окрім заборони на купання, пов’язаної із воєнними діями, існує загроза інфекційних захворювань, розповідає тимчасово виконувачка обов’язків заввідділення Миколаївського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Лілія Саганєвич.

“Моніторинг якості водойм в межах офіційних пляжів та рекреаційних зон ми проводимо щотижнево. На кінець червня дослідили понад 60 проб води, в половині цих проб — індекс лактозопозитивної кишкової палички перевищував нормативне значення майже в п’ять разів”, — розповідає фахівчиня.

Спека погіршує санітарний стан води. Наслідки для людей, які ігнорують заборону, можуть бути не з приємних, каже Саганєвич.

Якщо купатися в цій воді, можна захворіти на кишкову інфекцію, може бути запалення сечовивідних шляхів. Тому люди повинні дбати про своє здоров’я, зважати на наявність знаків, вони є на пляжах.

Торік, коли російська армія підірвала Каховську ГЕС, заборона на купання підпадала під Кодекс адміністративного судочинства, пояснює юрист Станіслав Абакумов.

На його думку, нині заборони як такої немає, через відсутність покарання за порушення.

“Для того, щоб навіть намагатися людину притягнути до відповідальності на всіх пляжах повинно бути, крім того, що табличка “Купатися заборонено”, має бути ще номер документа і його дата. Чим заборонено? Хто заборонив? Тоді вже поліція буде запитувати, чому порушуєте норми купання в недозволеному місці”, — каже Абакумов.