У Миколаївській області існує дефіцит лікарів — штат укомплектовано на 67 відсотків

20:00

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаївській області станом на липень 2024 року існує дефіцит лікарів. Штат профільних закладів регіону укомплектовано на 67 відсотків, 30 відсотків — лікарі похилого віку. Наразі тривають процеси з реорганізації лікарень.

Про це третього липня під час брифінгу розповіла виконувачка обов’язків начальника Миколаївського обласного управління охорони здоровʼя Ірина Ткаченко.

“Причина цієї реорганізації, по-перше, це монопрофільні лікувальні заклади, які не змогли у цьому році законтрактуватися з НСЗУ, мають фінансовий дефіцит”, — пояснює Ткаченко.

Рішення про реорганізацію ухвалили 25 квітня 2024 року на позачерговій сесії Миколаївської облради. Наразі триває процес розробки статутів з доєднанням одних лікарень до інших як структурних підрозділів. Роботу планують завершити до серпня 2024 року, каже посадовиця.

І вже буде надавати фактично медичну допомогу за тими ж географічно розташованими адресами лікувальний заклад, але в складі структурних об’єднань.

На прикладі Ткаченко пояснила, що до обласної клінічної лікарні доєднують чотири заклади: офтальмологію, шкірно-венерологічний диспансер, лікарню відновлювального лікування та стоматологічну поліклініку. Під скорочення підпадає адміністративний персонал.

“Тут штатні одиниці, ті працівники, які дублюються. Ну, наприклад, інженер з охорони праці, юрисконсульт, інженер з метрології — ті фахівці, яких достатньо для декількох підприємств. З цього приводу будуть певні скорочення”, — пояснює жінка.

“Що стосується лікарів та середнього медичного персоналу — вони не будуть скорочуватися”.

Станом на липень 2024 року у регіоні нагальна проблема щодо лікарів — штат укомплектований на 67 відсотків, додає Ткаченко, 30 відсотків — лікарі пенсійного віку. Понад 50 лікарів регіону призвані до лав Збройних сил.

“У цьому році ми попрацювали з Міністерством охорони здоров’я стосовно замовлень на лікарів-інтернів, близько 300 лікарів-інтернів очікуємо”, — каже фахівчиня.