Весела зграя пташок оселилась у бібліотеці

16:41

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

4 липня у Центральній міській бібліотеці ім.М. Кропивницького для панянок простору “Вільна” Культурно -мистецька асоціація “Арт-спокуса” організувала яскравий майстер-клас з використанням іграшки-забавки “Пташка-мотанка”. Для цього заняття тренером запросили миколаївську майстриню Ольгу Тарасову, яка добре знається на українських традиціях.

“В українській культурі образ пташки займає важливе місце, адже його часто використовують у народній творчості, обрядовості, орнаментах та легендах. Полюбляли виготовляти птаха також у вигляді іграшки з глини, соломи, дерева та тканини. Такі іграшки могли слугувати дітям у ролі забавки, а також у якості оберегу”, – розповідає керівниця “Арт-спокуси” Валентина Кривцова.


Пташок вирішили мотати обов’язково з яскравих клаптиків натуральної тканини, аби майбутні іграшки приносили позитивні емоції та покращували настрій. За основу виготовлення майстриня запропонувала традиційну техніку, яку здавна використовують для створення “мотанок”. Адже вона впевнена, що такий рукотворний спосіб створення іграшки позитивно впливатиме як на автора, так і на людину для якої створюється “забавка”.


Мотали за правилами: дзьоб, голова, тулуб і крильця з пишним хвостом. Деякі дівчата вирішили зробити парні пташки, аби трошки додати позитиву у відносини. Хтось навіть намотав цілу пташину родину, аби у сім’ї завжди панувало щастя.
Весела зграя яскравих пташок на якусь мить оселилася у  бібліотеці, а потім швидко розлетілася по своїх нових домівках.