Миколаївщина: без джерела води залишилося 350 тисяч гектарів зрошувальних земель

14:34

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

На нараді з головами територіальних громад Вознесенського району, яка выдбулася у четвер, 22 червня, народний депутат України від партії «Слуга народу» Артем Чорноморов розповів, що на Миколаївщини у результаті підриву Каховської ГЕС без джерела води залишилося 350 тисяч гектарів зрошувальних земель.

Після знищення Каховського водосховища Інгулецька зрошувальна система, яка проходить по території Баштанського району, залишилась без води. Раніше вода подавалась до р. Інгулець з річки Дніпро, далі – в магістральні канали.

– На цих землях був унікальний природний екоклімат. Зараз, коли водопостачання повністю зникло, зникла і циркуляція води та водної пари в тому регіоні. Коли було зрошення, вода випаровувалася і це створювало певний мікроклімат, — розповів депутат.

Нагадаємо, що на території Миколаївської області під час тимчасової окупації війська росії ховалися в зрошувальних системах та використовували їх плити для свого укриття.

Також повідомлялося, що Верховна Рада підтримала за основу законопроект №7577, яким вводяться механізми для швидкого відновлення та розбудови знищених чи застарілих зрошувальних систем. Це допоможе не допустити ситуації, коли внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС та знищення водосховища щонайменше півмільйона гектарів земель залишаться без поливу і перетворяться на пустелі.