Миколаїв отримає грантові кошти на модернізацію системи водопостачання, – Мінінфраструктури

11:37

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Уряд ухвалив рішення спрямувати 153,3 млн грн на відновлення і модернізацію системи водопостачання та водовідведення Миколаєва. Ці гроші будуть виділені в рамках угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) Європейського інвестиційного банку, яка ратифікована 2019 року і була продовжена в поточному році.

Про це повідомляє “Урядовий портал”.

Проект сприятиме забезпеченню безперебійного надання послуг водопостачання мешканцям Миколаєва.

«Скеровуємо кошти, в першу чергу, на критичну інфраструктуру. Відновлення базових послуг в громадах – пріоритет міністерства. Це дає можливість повернути нормальне життя в регіони, особливо, в ті, що постраждали внаслідок збройної агресії росії. Для нас також важливо – забезпечити чіткий і прозорий розподіл коштів від наших міжнародних партнерів. Всього в рамках грантової угоди передбачена підтримка України на суму понад 5 мільйонів євро», – наголосив віце-прем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Розпорядником грантових коштів буде Мінінфраструктури, виконавцем проекту – «Миколаївводоканал».

Довідково

Європейський інвестиційний банк є одним із найбільших донорів України. На сьогодні портфоліо проектів, які реалізує ЄІБ з українським державним, комунальним секторами та бізнесом сягає понад 7 мільярдів євро.

В червні 2023 р. на полях Ukraine Recovery Conference у Лондоні віце-прем’єр Олександр Кубраков та президент Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) Вернер Хойєр підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці в проектах відновлення України.

В 2023 році передбачається виділити близько 840 мільйонів євро на реалізацію пріоритетних проектів відновлення інфраструктури України. Кошти будуть спрямовані на підготовку, оцінку, фінансування та реалізацію:

– муніципальної інфраструктури (шкіл, лікарень тощо);

– громадських будівель з урахуванням енергоефективності;

– інфраструктури водопостачання та водовідведення;

– транспортних мереж і міського громадського транспорту.