Хто з українців зможе виїхати за кордон з 1 липня 2024 року — повний перелік

14:56

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Виїзд чоловіків за кордон з 1 липня (за станом здоров’я та сімейними обставинами) можливий для:
1 Осіб з інвалідністю.
2 Осіб, які мають дружину/чоловіка з-поміж осіб з інвалідністю і супроводжують таких дружину/чоловіка для виїзду за межі України.
3 Осіб, які мають одного зі своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) з-поміж осіб з інвалідністю I чи II групи та супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України.
4 Осіб, які здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю I чи II групи та супроводжують таких осіб для виїзду за межі України.
5 Батьків, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років, за наявності свідоцтва про народження дитини або документів, що підтверджують відповідні повноваження особи, що супроводжує дитину з інвалідністю.
6 Батьків, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи.
7 Бабусь, дідусів, повнолітніх братів, сестер, мачух, вітчимів, які супроводжують дітей з інвалідністю для виїзду за межі України.
8 Осіб, які потребують постійного догляду, – у супроводі одного із членів сім’ї першого ступеня споріднення.
9 Опікунів осіб з інвалідністю, визнаних судом недієздатними, які супроводжують таких осіб для виїзду за межі України.
10 Осіб з інвалідністю або інших осіб, які потребують постійного догляду, які проживають(перебувають) у закладах/установах, незалежно від форми власності та підпорядкування, і отримують соціальні послуги із стаціонарного догляду, паліативного догляду, підтриманого проживання, ― у супроводі працівників закладу догляду, уповноважених директором закладу догляду або особою, яка його заміщує (за наявності наказу директора закладу догляду або особи, яка його заміщує, про виїзд осіб з інвалідністю або інших осіб, які потребують постійного догляду, за межі України).

Звичайно, такі громадяни повинні мати при собі відповідні документи, які підтверджують підставу для перетину кордону.

✅Крім того, можуть виїжджати за кордон такі категорії громадян:
• водії, які здійснюють перевезення медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами для потреб ЗСУ, інших, утворених відповідно до законів України, військових формувань, а також для населення України;
• деякі чоловіки-студенти;
• спортсмени та тренери для участі в офіційних змаганнях і тренувальних зборах.
Для перетину кордону в таких випадках необхідно мати відповідні дозволи від профільних органів, установ та організацій.