Пентагон назвав умову приєднання України до НАТО

10:44

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Сполучені Штати вважають, що майбутнє України – в Північноатлантичному альянсі, однак відповідне рішення мають приймати всі 32 члени НАТО.

Таку позицію озвучив речник Міністерства оборони США генерал Патрік Райдер, передає власний кореспондент Укрінформу.

«Це рішення альянсу НАТО, 32 країн. Але, звісно, те, що ми зараз робимо – і ви чули попередні заяви – це створення «мосту» для приєднання України до НАТО»,- сказав представник Пентагону у відповідь на прохання прокоментувати позицію міністра оборони США, чи вважає він, що Україна повинна стати членом Альянсу.

Райдер підкреслив, що частиною зусиль з підтримки України на цьому шляху є спільна робота стосовно забезпечення військових можливостей ЗСУ та створення оперативної сумісності в день, коли Україна стане членом НАТО.

Коли у Райдера спитали, чи готові США підтримати вступ України до НАТО на саміті в Вашингтоні, він зауважив, що не хотів би випереджати події. Водночас генерал наголосив: «Ми дуже чітко сказали, що бачимо, що майбутнє України в НАТО».

9-11 липня в Вашингтоні відбудеться ювілейний саміт НАТО на рівні глав держав. Очікується, що участь у ньому візьме й українська делегація на чолі з Володимиром Зеленським.