У Миколаєві суд постановив звільнити незаконно мобілізованого на блокпосту чоловіка

19:26

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаєві чоловіка затримали на блокпосту і добу тримали у збірному пункті областного ТЦК та СП. Звільнення він домігся через суд – суддя постановив, що його утримували в збірному пункті призовників незаконно. Про це пише OBOZ.UA.

Рішення було ухвалено судею Корабельного районного суду Миколаєва. Про це йдеться в ухвалі, опублікованій на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень.

Як зазначається, 13 травня 2024 року чоловіка затримали в районі блокпосту при в’їзді до Миколаєва та доставили до обласного збірного пункту. Він їхав з Кривого Рогу до Одеси разом з друзями.

Дружина затриманого одразу звернулася до адвокатів. З’ясувалося, що чоловіка змусили пройти ВЛК, згоди на що він не надавав. Повістку йому також не вручали. Водночас, не зважаючи на його повідомлення щодо проблем із зором та наявність такого захворювання як пупкова грижа, він був визнаний придатним до військової служби.

Зі слів дружини затриманого, його возили у бусику у різні місця, відібрали мобільний телефон, не давали їжу та воду через відмову підписувати документи для проходження військової служби.

Адвокат звернувся до слідчого судді зі скаргою щодо незаконно затриманої особи. Слідчий суддя виніс рішення на користь затриманого та зобов’язав військкома негайно звільнити чоловіка із розподільчого центру.

“Слідчий суддя зобов’язаний звільнити позбавлену свободи особу, якщо орган державної влади чи службова особа, під вартою яких тримається ця особа, не надасть судове рішення, яке набрало законної сили, або не доведе наявність інших правових підстав для позбавлення особи свободи”, – йдеться в ухвалі.

Рішення суд ухвалив 14 травня – наступного дня після затримання чоловіка на блокпосту. Вердикт набув чинності негайно.