У США сказали, коли дозволять бити вглиб РФ

10:33

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Державному департаменті США заявили, що якщо РФ спробує розширити фронт, Україні дозволять бити американською зброєю на більшу відстань. Про це у вівторок, 2 липня, заявив помічник Держсекретаря з питань Європи Джеймс О’Браєн, передає Голос Америки.

Таким чином він відреагував на обурення республіканців, які заявили, що політика адміністрації Джо Байдена щодо ударів по території РФ змінилася лише після наступу РФ на Харківському напрямку, але й тоді зупинилися на “напівзаходах”.

У свою чергу, конгресмен-республіканець Джо Вілсон під час слухань в Комітеті Палати представників з міжнародних відносин заявив, що обмеження на удари слід знімати швидше.

“Військовий злочинець Путін і його сили розрахували точну дистанцію для ударів по Україні з Російської території – таким чином, щоб Україна не могла завдати ударів у відповідь. Хоча деякі обмеження на українські контратаки вже було знято, цього очевидно недостатньо”, – заявив він.

Він наголосив, що Україна має виграти війну, адже українці вмотивовані боротьбою за існування, але “перемога можлива лише якщо ми їм це дозволимо”.

Республіканець Томас Кін зазначив, що останні звіти вказують на те, що адміністрація обмежує використання американської зброї на території Росії в межах 100 кілометрів від кордону України. Що значно менше повного радіуса дії “атакамсів”, який становить понад 300 кілометрів.

Помічник Держсекретаря з питань Європи Джеймс О’Браєн відповів: “Якщо Росія спробує розширити нинішній фронт, то Україні дозволять вести вогонь на більшу відстань”.

Він додав, що пріоритетом для США було надати зброю та зосередити її “в областях найгострішої необхідності”.

“Спершу, це була територія, де Росія проводила наступ під Харковом. І тепер, як сказав минулого тижня Джейк Салліван, якщо Росія спробує розширити цей фронт, Україні буде дозволено досягати цілей на більшій відстані”, – відповів О’Браєн під час слухань.