Агентство відновлення планує будівництво автошляху в обхід Миколаєва та ремонт мостів

11:33

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Восени 2023 року завершився процес передачі миколаївських Південнобузького (Варварівського) та Інгульського мостів у державну власність та до сфери управління Агентства відновлення та розвитку інфраструктури, повідомляє міськрада.

Наразі в агентства вже є бачення щодо подальшого ремонту й утримання мостів, про що повідомив його керівник Мустафа Найєм.

Він зазначив, що агентству добре відомі проблеми Варварівського та Інгульського мостів, а саме: великі навантаження, відсутність альтернативи, аварійний стан і постійні ремонти дорожнього покриття, які не дають нової якості.

Тож планується професійно та системно підійти до вирішення питання розвантаження від транзитного транспорту мостів і міста Миколаєва загалом, перенести частину транспортного потоку за межі міста, а самі мости відремонтувати.

Вже найближчим часом буде проведене детальне обстеження і встановлено фактичний стан мостів, залишковий ресурс, можливі навантаження та необхідні заходи з їх ремонту чи реконструкції.

Спільно з Японським агентством міжнародного співробітництва JICA працюють над проєктом будівництвом автошляху в обхід Миколаєва. Це важливо для того, щоб розвантажити автошляхи обласного центру й відремонтувати Варварівський та Інгульський мости. Час проїзду в обхід Миколаєва становитиме всього 8 хвилин, тоді як зараз через місто – 1 годину і навіть більше.

Служба відновлення у Миколаївській області вже розробила техніко-економічне обґрунтування та замовила проєкт будівництва.

Наразі розпочинають роботу над транспортною розв?язкою на трасі М-14 протяжністю 3,5 км, що є першим етапом будівництва обходу Миколаєва. Буде побудовано три нові шляхопроводи.

«Далі працюємо над проєктами реконструкції автошляху М-14 на ділянці км 110+000 – км 126 + 000 (у грудні маємо отримати експертизу), будівництво мостового переходу через Південнии? Буг (завершуємо проєктування) та будівництво розв’язки М-14 км 142+800. Вже найближчим часом буде оголошено тендер на будівництво розв?язки. Запрошуємо компанії взяти участь», – анонсував Найєм.

Він також відповів всім, хто може сказати, що ці роботи не на часі:

«Інфраструктура рухає країну вперед, і такі проєкти вимагають часу. Щоб Україна була сильнішою і конкурентною завтра, треба дбати про це вже сьогодні. Поступово будемо робити реальним те, що здається неможливим. Головне — почати і далі просто продовжувати робити».