“Максимально вивести дітей на очне або змішане навчання”: як на Миколаївщині працюватимуть школи з вересня

18:15

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаївській області з нового навчального року із 430 шкіл 305 будуть працювати в офлайн і змішаному режимі. Кількість шкіл, що навчатимуть очно, в регіоні збільшилась до 135, це на 63 заклади більше, ніж у 2023-2024 навчальному році. До п’ятого липня у кожній громаді будуть створені комісії з визначення безпекового і освітнього простору у закладах освіти.

Про це Суспільному під час громадського обговорення реформи профільної середньої освіти розповіла директорка департаменту освіти і науки Миколаївської ОВА Алла Веліховська.

“Починаючи вже з вересня 2024 року, ми все будемо створювати для того, щоб максимально вивести дітей на очне або змішане навчання. Для цього будується безпечне середовище в кожному закладі освіти. І ми підходимо виважено: це будуть дві зміни, це будуть харчоблоки, це буде укриття, це буде підвіз кожного учня окремо. Водночас продумуємо позашкілля”, — розповіла Алла Веліховська.

За її словами, у громадах, що були окуповані або розташовувались на лінії вогню, відновлюють заклади і створюють допомогою донорів SavED “вулики”.

“Освітні простори, облаштовані кімнати з новими меблями, з комп’ютерами, спеціально для того, щоб навчати дітей початкової школи. Дорослі будуть їздити, наприклад, до Снігурівки, де у нас є заклад з облаштованим протирадіаційним укриттям (ПРУ). В інших постраждалих і деокупованих громадах також передбачаємо, щоб не менше одного закладу в змішаному режимі працювало”, — зауважила посадовиця.

Ми сьогодні працюємо над оновленням змісту, наповненням, щоб долати недоліки, освітні втрати, що виникли через те, що діти були або в окупації, або виїжджали і повернулись. На сьогодні у Миколаївській області 106 тисяч учнів, які у нас перебувають. На початку війни більше 25 тисяч виїхали, на сьогодні 44 відсотки повернулися, тобто майже 12 тисяч.

Алла Веліховська говорить, наразі громади визначаються з кількістю і формою роботи закладів освіти з першого вересня 2024 року.

“На сьогодні кожна громада звітує, яку школу, одну, дві, чи п’ять, чи десять, вони планують запускати, в якій формі навчання. На сьогодні 305 шкіл із 430 будуть працювати в режимі офлайн і змішаному навчанні. Ми запроваджуємо одну-дві зміни, все залежить від того, скільки дітей буде. Деякі школи укладають договори там, де поруч є укриття, і вони будуть водити дітей туди”, — сказала директорка департаменту освіти.

Заступник начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Олександр Трайтлі говорить, у громадах комісії з обстеження навчальних закладів до першого серпня мають відпрацьовувати проблемні питання.

“Якщо на сьогодні ми маємо 170, які працюють офлайн або змішано, то з нового навчального року плануємо понад 300, але детальну кількість ми можемо сказати після того, як комісії відпрацюють. До цього часу можливість була запустити офлайн навчання у більш безпечних регіонах — Первомайський і Вознесенський райони, що минулого року запустили майже 80 відсотків закладів освіти для очного навчання”, — каже Олександр Трайтлі.

Зі слів Алли Веліховської, до 15 серпня заклади освіти зберуть інформацію від батьків щодо місця перебування дітей і пріоритет у формі навчання.

Батьки мають право визначитись з формою навчання дітини, де вона буде навчатись, а ми створюємо для цього всі умови.

“На території області є приморське місто, що постійно бомбардують, але з вересня 2023 року там працюють в очному режимі два класи. Це підземна школа, працює відразу в укритті. І батьки відпускають дітей до школи, адже там більш безпечно. Там же працює дитячий садочок. Тому у нас є досвід того, як навіть під вибухами можна навчати дітей. І батьки довіряють. Якщо на початку року це було 6 і 7 дітей, то наприкінці навчального року було 24 і 30 дітей у класі”, — сказала Веліховська.