До Тузлівських лиманів прилетіли рожеві фламінго

21:14

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У національний природний парк “Тузлівські лимани” прилетіли розвідники з Півдня. Вони будуть передавати інформацію “своїм” щодо можливості гніздування у національному природному парку “Тузлівські лимани” у 2024 році.
Вперше в Україні фламінго (з латинського “фламма” – полум’я) в кількості 570 дорослих птахів у воєнний час 2023 року вирішили прожити з 24 квітня до 31 грудня на Тузлівських лиманах і привести малят. Раніше, у 2017 році, вони вперше в Україні намагалися сформувати колонію у Херсонської області на озері Чурюк неподалік від Криму, але вивели всього 3-х пташенят і доля їх невідома. Вперше птахи – “розвідники” великою зграєю з’явилися у нас у 2021 році. У тому році, коли на основних колоніях фламінго у Туреччині на озері ТУЗ була загибель великої кількості пташенят і дорослих птахів. І ми тоді прогнозували, що вони скоро обов’язково загніздяться у нас. І ось воєнний рік 2023 року. Вони з’явилися у нашому нацпарку у квітні, а в травні одразу вибрали місце для гніздування на узбережжі лиману Бурнас біля села Базар’янка. Але там гніздування було невдалим: постійно з’являлися дітлахи, вночі браконьєри, багато свійських собак – все це, незважаючи на збудовані птахами 270 гнізд, змусило залишити це небезпечне місце. Але ми вірили, що вони обов’язково знайдуть інше місце в нацпарку і виведуть пташенят. Так і сталося. В кінці червня 2023 року рожеві красені загніздилися в дуже цікавому місці нацпарку – на межі великих Тузлівських лиманів Шагани та Алібей. І працівникам нацпарку та його друзям, вдалося провести захід по кільцюванню пташенят. В цьому нам допомогли Українське товариство охорони птахів та Український Центр кільцювання птахів. Це великій успіх -“Тузлівські” фламінго під час війни вивели 192 пташенят.
До речі, серед дорослих були птахи з кольоровими кільцями з Франції, Туреччини та Іспанії. Два окільцьованих молодих птаха були зареєстровані на зимівлі в Болгарії та Туреччіні.
Науковий співробітник Іван Русєв