31 березня вшанували пам’ять мирних українців, які загинули в Бучі від рук ворога

22:42

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У п’ятницю, 31 березня, у річницю звільнення Бучі від російської окупаційної армії президент України Володимир Зеленський прибув до міста разом з іноземними партнерами. Насамперед політики вшанували пам’ять мирних українців, які загинули від рук путінської армії впродовж 33 днів окупації.

Разом із лідером держави до стражденної Бучі прибули президентка Молдови Мая Санду, прем’єр-міністр Словенії Роберт Ґолоб, прем’єр-міністр Словаччини Едуард Гегер і прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленковіч.

“Населений пункт, що розташований усього за 33 км від української столиці, став символом звірств путінських військ. Минув рік від того дня, коли відбулося вигнання російських окупантів із нашого міста Буча. Міста, про яке тоді світ іще не знав. Міста, про яке відтоді світ уже не забуде. Ми не дамо забути. Людська порядність не дасть забути”, – запевнив Зеленський.

Президент зазначив, що за 33 дні окупації росіяни жорстоко вбили 1400 мирних українців, серед яких було 37 дітей.

“Понад 175 людей знайдено в братських могилах і камерах тортур. 9000 російських воєнних злочинів”, – додав Зеленський.

Президент вручив місту героїв Бучі почесну відзнаку, “що символізує його силу й складний шлях, пройдений українцями”.

Цього дня на перетині виїзду з Бучі в сторону Ворзеля підняли державний прапор на величезному флагштоку, а також встановили пам’ятні знаки – як символ вдячності підрозділам, що героїчно протистояли окупантам.