Звільнення Херсона — найшвидший і найдешевший спосіб подати прісну воду до Миколаєва — Сєнкевич

15:27

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

 

Найшвидший та найбільш дієвий спосіб повернути централізовану подачу прісної води в Миколаєві — це звільнення Херсона. Після деокупації міста миколаївські комунальники готові розпочати ремонтні роботи на водогоні та станції водозабору.

Про це кореспондентам Суспільного розповів міський голова Олександр Сєнкевич.

“Звільнення Херсона, ремонт нашої системи трубопроводу, а це 73 кілометри двох труб і ремонт станції водозабору, яка знаходиться біля Херсона”, — розповів мер.

Зі слів Сєнкевича, міська та обласна влада розглядала альтернативний варіант подачі прісної води — буріння свердловин по всьому місту.

“Проте, для того, щоб наповнити цією водою централізовану систему водопостачання, її зі свердловин потрібно подати на одну станцію водозабору й очистки. А це неможливо, оскільки не можна запитати систему з тисячі місць і закачати в трубу”, — розповів Олександр Сєнкевич.

За словами директора комунального підприємства “Миколаївводоканал” Бориса Дуденка, кількості підземної води в місті Миколаєві недостатньо, аби заповнити нею централізовану систему водопостачання. Нових свердловин фахівці підприємства не бурили — відновлювали вже існуючі, каже Дуденко.

“Якість води в цих свердловинах теж не відповідає нормам, а кількості не вистачає, аби забезпечити повністю місто водою”, — розповів Борис Дуденко.

Станом на 11 листопада централізована система водопостачання Миколаєва заповнена водою з річки Південний Буг. Вода з річки є технічною, довести її до стану придатної до вживання — неможливо, каже Борис Дуденко.

Вода з кранів миколаївців має солоний смак. Зі слів міського голови Сєнкевича, це пов’язано з тим, що до річки заходить солона вода з Чорного моря.

“По гирлу річки Південний Буг стоять гідроелектростанції та водосховища, тому ріка піджимається з моря, і солона вода заходить в річку. Цьому є доказ, коли 2021 року в річку Південний Буг запливали дельфіни. Сьогодні ми беремо воду з річки Південний Буг, інших можливостей, щоб набрати сто тисяч кубічних метрів або хоча б шістдесят, немає”, — сказав міський голова.