Зустріч з миколаївським диригентом, професором Омеляном Шпачинським

15:16

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

20 червня у Бібліотека-філія 18 ЦМБ ім. Кропивницького м. Миколаєва відбулась зустріч з миколаївським митцем, заслуженим працівником культури, професором, відомим хоровим диригентом України Омеляном Артемовичем Шпачинським.
📌Омелян Шпачинський – лауреат Всеукраїнської премії ім. В. Гнатюка за охорону та збереження нематеріальної культурної спадщини, лауреат обласної мистецької премії ім. М. Аркаса, лауреат Всеукраїнських оглядів- конкурсів ім. М. Леонтовича, ім. П. Демуцького, міжнародних хорових конкурсів і фестивалів у Болгарії, Польщі, Литві, педагог, композитор, фольклорист, громадський діяч, член Національної музичної спілки України, автор чисельних хорових творів, обробок, оранжувань для народного хору, навчально-методичних і репертуарних посібників для вищих навчальних закладів культури і мистецтв, наукових статей із проблем народного хорового виконавства, музичної педагогіки, фольклору Півдня України.
📌На зустрічі Омелян Артемович презентував свою книгу «Дорога в дитинство», розповів про свою культурну діяльність та про події, які відбувались у 40-50-х роках минулого століття, які описані у книзі, де він розповідає про своє післявоєнне дитинство.
📌На захід завітали культурні діячі, краєзнавці, жителі району, користувачі бібліотеки, а також колектив народного вокального ансамблю української пісні «Вітовчани», які заспівали пісні в музичній обробці миколаївського митця.
📌Омелян Артемович відвідав Музей історії рідного краю, що розташований у бібліотеці, адже сам цікавиться історією та добре знає історію Миколаєва.
📌Захід відбувся в рамках проекту «Невідомі сторінки історії рідного краю» за підтримки громадських організацій «Вітовське українське товариство» та Голови ГО «Просвіта» Миколаївщини» у Корабельному районі Олега Георгійовича Матіюка.
📌Голова Вітовського українського товариства Лілія Полковниченко вручила подяки членам товариства за участь у проекті «Невідомі сторінки історії рідного краю» та за вагомий внесок у роботу організації, за волонтерську допомогу ЗСУ, за популяризацію української мови та історії рідного краю: Юрію Зайцеву, Ганні Шаховал, а також керівнику ансамблю Василю Йосиповичу Стефанюку та колективу вокального ансамблю «Вітовчани» за участь у проекті.