ЗСУ знаходяться “на відстані наступного удару по серії підготовлених російських оборонних позицій” на Запоріжжі, – ISW

11:30

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

ЗСУ, ВСУ

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) повідомили, що українські захисники “знаходяться на відстані наступного удару по серії підготовлених російських оборонних позицій” у Запорізькій області.

Про це пише «Українська правда» з посиланням на звіт ISW.

За спостереженням військових аналітиків, українські сили досягли подальших тактично значущих успіхів на заході Запорізької області, і кілька українських і російських джерел повідомили, що українські сили просуваються через, як припускають українські та американські джерела, найскладнішу серію підготовлених російських оборонних позицій.

Як зазначається у звіті, українські війська зараз знаходяться на відстані наступного удару по серії підготовлених російських оборонних позицій, які можуть бути слабшими, ніж попередні, але все одно становлять значний виклик.

Серія оборонних позицій, через яку зараз просуваються українські війська, складається зі щільних шарів мінних полів і укріплень, на які російські війська витратили значну кількість живої сили, матеріальних засобів і зусиль.

Ці російські оборонні позиції, які знаходяться на шляху Сил оборони, швидше за все, складаються з відносно більш щільного масиву протитанкових ровів, протитанкових загороджень типу “зубів дракона” і додаткових мінних полів, за якими розташовані російські бойові позиції, як і на першій російській лінії оборони.

Фахівці зазначають: кожна з цих російських “ліній” є багатошаровими оборонними позиціями із власними передовими і тиловими районами, і важливо розрізняти тилові райони окремих російських оборонних позицій і російської оборони на півдні України в цілому.

В інституті пояснюють: “Російські оборонні “лінії” є додатково умовними в тому сенсі, що російські підготовлені позиції не є однорідними по всьому фронту на півдні України і не повністю укомплектовані особовим складом.

Існують додаткові серії підготовлених російських оборонних позицій на південь від нинішнього українського наступу, хоча російські війська зможуть повною мірою використовувати ці позиції лише за наявності особового складу і техніки для їхнього об’єднання в цілісну оборонну операцію”.

В огляді також вказують, що за повідомленням українського джерела, російські війська передислокували сили відносно елітного формування з району Кремінної в Луганській області в район Роботиного на заході Запорізької області.

Зазаначається і те, що російські нерегулярні формування продовжують погрожувати виходом з бойових дій в односторонньому порядку, незважаючи на нещодавні зусилля військового командування РФ, спрямовані на чистку та придушення непокори.