Волонтери моніторингової групи “ОЗОН” перевірили укриття Миколаєва на доступність та якість

14:07

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

 Результати дослідження показали, що міські бомбосховища недоступні для містян, зокрема через відсутність маркування та пандусів. З 30 перевірених укриттів — відчиненими виявились лише два. Про це свідчать дані другої Національної кампанії моніторингу доступності та базової якості укриттів. Цю інформацію розмістило видання Суспільне Миколаїв.

Стан укриттів в Миколаєві

За даними Миколаївської міської ради, станом на березень 2024 року у місті – 332 укриття, понад 100 — це найпростіші укриття.

Із 30 запланованих сховищ для відвідування волонтерам вдалося знайти близько 20.

“Волонтери перевірили 30 укриттів. Оскільки лише два укриття були відчинені, це не дозволило якісно перевірити умови всередині укриттів та оцінити загальний стан”, — йдеться у дослідженні.

Це найгірший результат серед міст, які брали участь у моніторингу. У Миколаєві були відчинені 7 відсотків укриттів, у Шостці та Одесі було відчинено 77% та Луцьку — відкрито 60% укриттів. У Києві були відкриті 53%, Черкасах — 44% та у Львові відчинено 25% сховищ.

Зокрема в місті існує проблема розпізнавальних знаків та наявності пандусів, аби забезпечити доступ до укриттів для маломобільних груп населення та миколаївців загалом.

Що не так з укриттями Миколаєва за підсумками моніторингу

  • загальний стан укриттів у Миколаєві не оцінили через нестачу даних;
  • наявність відкритих укриттів дорівнює семи відсоткам, тобто двом одиницям (з 18 перевірених укриттів лише два виявилися відчиненими);
  • укриття недоступні через відсутність вказівників напрямку до споруд;
  • повна відсутність пандусів або пологих спусків біля входу в укриття для маломобільних груп людей.

Моніторинг проводили з вересня до грудня 2023 року, участь взяли більш ніж сто волонтерів у семи містах: Київ, Луцьк, Львів, Черкаси, Миколаїв, Одеса та Шостка. Моніторингова група загалом перевірила 468 укриттів.