Активісти та працівники заповідника «Ольвія» борються за подальше існування історичного об‘єкту

13:39

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Найбільший археологічний об‘єкт України – Національний історико-археологічний заповідник «Ольвія» – це унікальна локація на півдні Миколаївщини, яка зберегла залишки античного міста-держави.
Ольвія є одним з найбільш привабливих туристичних об’єктів Регіону-6 в проекті TOURAL. Заповідник потребує особливо чіткого планування організації туристичної діяльності в післявоєнній перспективі на її території.
Офіційно свій статус Ольвія отримала у 1926 році. Зараз вона складається з міста Ольвії, що розташоване поблизу села Парутине, та городища на острові Березань.
На території заповідника можна було відвідати музей та лапідарій, де збереглись речі побуту, антична кераміка, зброя, знаряддя праці, античні монети, текстові пам‘ятки; пройтись вуличками міста, яке бурлило тут ще з другої чверті 6-го століття до нашої ери – до 70-тих років 4-го століття нашої ери.
Зараз російські війська намагаються знищити надбання світового значення, адже вже два роки працівники заповідника не мають доступу до Ольвії, а експонати були переведені у більш безпечні сховища через щоденні ворожі обстріли та високу траву, яка ховає нерозірвані снаряди.
Але активісти та працівники Національного історико-археологічного заповідника «Ольвія» борються за подальше існування важливого історичного об‘єкту та історії розвитку Українських територій, роблячи це у лавах ЗСУ та на рівні світової спільноти.
Автор фото: Вероніка Попова