У продовження теми про руйнування пам’ятки архітектури “Дача Кудрявцева”

22:02

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Сьогодні з’явилася інформація відділу охорони культурної спадщини управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради стосовно знесеної будівлі, що була складовою пам’ятки архітектури м/зн “Дача Кудревцева”. Цікаво, а що скажуть облуправління культури та власник пам’ятки? https://www.facebook.com/share/p/SnmY97Ah27bd3D6S/

Про це написала на своїй сторінці фб Ірина Бондаренко і розмістила відповідь відділу охорони культурної спадщини міста Миколаєва на свою заяву (см. на сайті “Вечірнього Миколаєва” рубрику “Блог Ірини Бондаренко”).

Якщо пам’ятка зазнала пошкоджень, руйнувань або є можлива загроза таких пошкоджень, власник (користувач) забов’язаний проінформувати про це відповідний орган охорони культурної спадщини. Це одне з основних забов’язань власника пам’ятки, яке закріплено в охоронному договорі з органом охорони культурної спадщини.
Вул. Спортивна, 13, м. Миколаїв.
Пам’ятка архітектури місцевого значення «Комплекс «Дача Кудрявцева. Кін. ХІХ століття» (уточнене датування в обліковій документації: Кін. ХІХ, 1947-1948 рр.). Знаходиться у приватній власності.
Наказом Міністерства культури та інформаційної політики України від 18.04.2022 №143 комплекс з 6 пам’яток включений до Державного реєстру нерухомих пам’яток України (охоронний №205-Мк).
2022 рік. Під час ракетних обстрілів міста одна з будівель комплексу – двоповерхова будівля колишнього будинку відпочинку «Комунар» зазнає значних пошкоджень. В результаті влучання снаряду зруйновано частину другого поверху північно-східного крила будівлі.
В серпні 2023 року в рамках пам’яткоохоронного нагляду за проведенням реставрації комплексу разом з представниками власника працівниками відділу було рекомендовано провести першочергові роботи по збереженню будівлі з подальшим її відновленням, складено акт візуального обстеження.
29.04.2024 в рамках пам’яткоохоронного нагляду виходом на місце виявлено повний демонтаж раніше пошкодженої будівлі. Відповідно до повноважень, визначених законом, відділом складено акт, направлено офіційне повідомлення органу охорони культурної спадщини вищого рівня та припис власнику об’єкта – ТОВ «РЕСТРО КЛАБ».
Зазначимо, що жодних офіційних повідомлень від власника пам’ятки архітектури місцевого значення «Комплекс «Дача Кудрявцева. Кін. ХІХ століття» щодо ходу ремонтних робіт, стану пам’яток відділ охорони культурної спадщини не отримував.
Зі слів представника власника всі питання, які виникали в ході реставрації узгоджувалися з органом охорони культурної спадщини вищого рівня.
Наразі чекаємо письмової інформації від власника пам’ятки та призначення відповідних охоронних заходів щодо пам’ятки місцевого значення та її території у разі виникнення загрози їх руйнування або пошкодження внаслідок дії природних факторів або проведення будь-яких робіт від управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОВА.