Серед мільйонів унікальних місць світу рожеві фламінго обрали саме українські лимани для виведення пташенят

21:26

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У заповіднику «Тузлівські лимани» в Одеській області «блукають» рожеві фламінго, яких ще називають феніксами. Вони поки не можуть загніздитися через несприятливі умови.
Про це йдеться у повідомленні на сторінці заповідника у Facebook, передає УНІАН.

Торік у «Тузлівських лиманах» сталася унікальна подія: тоді там вперше загніздилися фламінго, вивівши потомство зі 192 пташенят (18 з яких екологам вдалося окільцювати). Але цьогоріч птахи зіткнулися з проблемою.
«Останніми тижнями рожеві фламінго мешкають на «Тузлівських лиманах», вони мандрують у пошуках безпечного місця для гніздування. Торік птахи спершу обрали невдале місце – дуже близько до населеного пункту, до людей, до постійного фактора неспокою. Лиш покинувши свої гнізда та віднайшовши безпечне місце, вони загніздилися знову та вивели потомство», – уточнили у заповіднику.

Торішнє місце гніздування зараз вкрите водою, тому фламінго знову перебувають у пошуках.
«Звертаємося до всіх, хто дізнався про чудових птахів, які мешкають у нас в нацпарку, а також до місцевих жителів, які візитують до узбережжя лиманів: якщо вам пощастило зустріти фламінго, будь ласка, не підходьте ближче, ніж на 300 метрів до цих дивовижних птахів, особливо до їхніх ймовірних місць гніздування, та бажано не розповсюджуйте на загал ваше місце зустрічі», – наголошують в адміністрації парку.

Там підкреслюють, що серед мільйонів найунікальніших місць світу фенікси обрали саме ці українські лимани, вважаючи їх найвдалішим та найбезпечнішим місцем для появи малюків. Тому люди мають поважати їхній вибір та дати шанс на розмноження. Фламінго – неймовірні рідкісні птахи, занесені до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи, вони потребують захисту.