Росія розробила “тришаровий” план дестабілізації України – ГУР

9:34

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У травні Росія задіє “тришаровий” план дестабілізації України, який складається з військової, дезінформаційної та міжнародної частин. Про це у четвер, 2 травня, заявив заступник начальника Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький, пише The Economist.

За його словами, головним чинником стане військовий, адже попри ухвалення Конгресом США рішення про збільшення військової допомоги Україні, згаяно багато часу. Відтак знадобляться тижні, перш ніж вона дістанеться лінії фронту.

“До того ж, навряд чи ця допомога зрівняється з російськими запасами снарядів, або забезпечить ефективний захист від керованих авіаційних бомб, які Росія щодня скидає на Україну”, – сказав представник ГУР.

Другим “шаром”, вважає Скібіцький, стане дезінформаційна кампанія Росії в Україні, спрямована на підрив української мобілізації та політичної легітимності Володимира Зеленського, президентський термін якого умовно закінчується 20 травня.
“Хоча Конституція чітко дозволяє безстрокове продовження повноважень під час воєнного стану, його опоненти вже наголошують на вразливості президента”, – вказує розвідник.

Третім фактором, каже генерал, буде постійно триваюча кампанія Росії з міжнародної ізоляції України.

“Вони будуть у будь-який спосіб розхитувати ситуацію”, – вважає Скібіцький.