ЗСУ готуються розширити контрнаступ на ворога, ініціативу хочуть перехопити до настання зими, – ВВС

16:19

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Збройні сили України почали проводити контрнаступальні дії у південних регіонах країни, які тимчасово окуповані російськими військами. Водночас українські військовослужбовці мають намір розширити контрнаступ на сході, щоб повернути втрачені землі на Донбасі та на Харківщині.

До того ж плани російської армії, зокрема амбіції диктатора Володимира Путіна повністю окупувати Донецьку область, українські війська звели нанівець. Про це йдеться в матеріалі кореспондента ВВС Квентіна Соммервіля, пише OBOZREVATEL.

За інформацією видання, активізація бойових дій під тимчасово окупованим Херсоном змушує багатьох думати, що на сході плануються нові наступи. Там російські окупанти ведуть постійні обстріли з різних озброєнь.

Втім, за словами українських військовослужбовців, останнім часом російські війська наступають у менших кількостях. Однак ворожі війська, як і раніше, переважають у кількості живої сили. Якщо під час боїв у Сєвєродонецьку співвідношення було 7 окупантів до 1 бійця ЗСУ, то зараз це співвідношення становить 3:1.

За словами кореспондента ВВС, ґрунт для контрнаступу на російські окупаційні війська може підготувати сучасна зброя, передана західними партнерами для ЗСУ. Насамперед йдеться про гаубиці M777 та реактивні системи залпового вогню HIMARS, за допомогою яких українські війська знищують позиції ворога в тилу.

Також наголошується, що важливу роль у подальших подіях на полі бою відіграватимуть погодні умови. Тому українські військовослужбовці намагатимуться перехопити ініціативу у ворога.

“Літо закінчується, бойові умови погіршуватимуться. Прийдуть глибокі сніги зими, що загрожують заморозити бойові дії на місці. Але поки що в повітрі витає щось ще, очікування того, що після кількох місяців застою Україна може знову завдати удару у відповідь”, – пише видання.

ЗСУ готуються розширити контрнаступ на ворога, ініціативу хочуть перехопити до настання зими – ВВС

Нагадаємо, 29 серпня ЗСУ перейшли у наступ на багатьох напрямках на півдні нашої країни. Йдеться, зокрема, про Херсонську область, звідки раніше надійшли повідомлення про удари по позиціях РФ.

Після цього у Пентагоні зазначили, що російські окупанти вже відчули ефект від наступу ЗСУ у Херсонській області. Це вплинуло на військові можливості РФ на півдні України. Росіянам довелося виводити ресурси зі сходу через повідомлення про те, що українці можуть більше атакувати на півдні.

ЗСУ ведуть успішний контрнаступ на півдні, але назви деокупованих населених пунктів не розголошуються. Представниця оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк пояснила, що цього не можна робити, бо окупанти їх обстрілюватимуть.