Зниклі безвісти. Що необхідно знати миколаївцям, щоб не зашкодити пошуку рідних

8:09

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаєві на базі Міського центру підтримки внутрішньо переміщених осіб та ветеранів антитерористичної операції з серпня 2022 року функціонує Координаційний штаб з питань зниклих безвісти. Координатори закладу систематизують процес розшуку та надають рекомендації рідним зниклих безвісти.

Про це повідомляє Суспільне Миколаїв.

Алгоритм пошуку кореспондентам Суспільного розповів регіональний координатор Офісу Уповноваженого з питань безвісти зниклих в Миколаївській області Віктор Мойсеєв.

За словами Віктора Мойсеєва, дії самих родин зниклих є важливими в пошуку.

“Сім’ї можуть моніторити всі сайти, навіть сайти росіян, де можна побачити, що людина у полоні. Вони надають тоді нам інформацію і ми швиденько реагуємо на це і передаємо цю інформацію для покращення можливості пошуку людей до тих служб, які цим займаються”, — розповідає Віктор Мойсеєв.

Публікації про зниклих військових у соціальних мережах, зі слів фахівця, інколи можуть нашкодити.

“Дуже багато моментів, людина може перебувати у полоні й себе позиціювати, що в неї інше ім’я, посада, але рідні публікують інформацію, що це такий розвідник, такий герой, все з цього моменту можливість його визволення ускладнюється”, — каже Віктор Мойсеєв.

Також родини зниклих можуть натрапити на інтернет-шахраїв, додає регіональний координатор Офісу Уповноваженого з питань безвісти зниклих.

“До родичів починають приходити такі й повідомлення, дзвінки й пропозиції: “Можемо допомогти вам знайти”, це такий зараз “благодатний” напрямок для шахраїв, на превеликий жаль, люди на це ведуться”, — розповідає Мойсеєв.

Віктор Мойсеєв говорить, як тільки військовий зник, частина повідомляє у центр комплектування, потім родичів сповіщає саме центр комплектування.

“Людина, яку сповістили іде в поліцію, або звертається до нас на гарячу лінію та їй надається весь алгоритм, куди звертатися покроково. А ми відправляємо на Київ у Офіс уповноважених для організації пошуку всю інформацію. Людина звертається у Міжнародний комітет Червоного хреста. Керівництво обласної військової адміністрації у Центрі первинної безоплатної допомоги виділили нам цілу команду адвокатів, які дійсно допомагають людям”, — говорить Віктор Мойсеєв.

Фахівці радять діяти за таким алгоритмом:

  1. Звернутися до Нацполіції із заявою про зникнення людини. Якщо в поліції вважають за доцільне взяти зразок ДНК, обов’язково це зробити.
  2. Звернутися до Національного інформаційного бюро за телефоном “гарячої лінії” — 16-48. Таким чином держава веде облік тих, хто зник під час війни.
  3. Звернутися до Офісу Уповноваженого з питань осіб зниклих безвісті за особливих обставин. Телефон для дзвінків з України: 0800339247. З-за кордону можна зателефонувати (або зв’язатися месенджерами) за номером: +38 095 896 04 21.