Знайти в собі світло: миколаївців запрошують на виставку «Заквітчані маяки»

17:31

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

18 квітня, о 16.00, у музеї суднобудування і флоту відбудеться відкриття персональної виставки робіт Олександри Удовицької «Заквітчані маяки».

На персональній виставці «Заквітчані маяки» Олександра Удовицька представила 12 робіт. Мисткиня вважає маяк символом світла, незламності, вказівником вірного шляху у бурхливому морі життя, а також усамітнення і протиставлення себе навколишньому світу. Під час війни маякам загрожує небезпека, а деякі постраждали від агресії росіян, наприклад, Аджигольський маяк. Тому, створюючи роботи про маяки, майстриня мала на меті привернути увагу до них не тільки як до важливих навігаційних споруд, але і як до туристичних об’єктів.

Олександра вважає, що класичне і стилізоване зображення маяків в поєднанні з витонченим петриківським розписом – це розуміння крихкості життя, це пошуки світла та надії. І хоч ми називаємо деяких людей незламними, проте вони не залізні, просто вони шукають і знаходять своє джерело сили.

Мисткиня стверджує: «Петриківський розпис якнайкраще розкриває в роботах тісний зв’язок з предками, зі своїм родом. Маяк у кожній роботі виступає в ролі потужного світла, яке бачать інші. Маяки «не бігають» по землі, шукаючи, кого б врятувати. Вони просто світять. Мої роботи покликані наштовхнути людей розпізнати це світло, увімкнути його в собі, знайти свій правильний шлях і надихнути інших».