Жителів Миколаївської області попереджають про завезені фісташки з отрутою

13:20

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

карантин в Очакове, Очаков, рынок, продукты, карантин, коронавирус
До Держпродспоживслужби Миколаївської області надійшло повідомлення про те, що у продаж надійшли смажені фісташки, в яких було виявлено отруйну речовину.
Так, афлатоксини виявлені у смажених фісташках у шкаралупі, що експортувалися з Туреччини, повідомляє інформаційний відділ Держпродспоживслужби. 
Зазначається, що виробник продукту – турецька компанія Alagözler Gida Paz, експортер з Болгарії – Malatya Pazari Kuruyemiscilik Sanayi ve Ticaret AS. Одержувачем України є ТОВ «ОКЕАН КОМПАНІ ТРЕЙД».
Відповідно до Закону України «Про основні засади та вимоги до безпеки та якості харчових продуктів» оператори ринку зобов'язані вилучати у встановлених законом випадках товари, які можуть вплинути на здоров'я людини, а також письмово інформувати компетентний орган про вжиті заходи.
«У разі виявлення вищезгаданої продукції в обігу просимо негайно інформувати Головне управління Держпродспоживслужби у Миколаївській області за адресою: просп. Центральний, 288, м. Миколаїв, 54003, т/факс 30-43-25 та e-mail: dpssmykolayiv@dpssmk.gov.ua, viddilbhp@dpssmk.gov.ua», - сказано у повідомленні.
Зазначимо, що афлатоксини – продукти життєдіяльності грибів роду Aspergillus. Отрута афлатоксинів може призвести до онкологічним захворюванням. Афлатоксини часто спричиняють виникнення у людей і тварин такого небезпечного захворювання, як афлотоксикоз.