Жителі Миколаївщини першими зможуть поласувати справжні «Пампухи», що мають на етикетці маяки

23:11

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

 

Найближчим часом  у продажу з’явиться новий продукт: «Пампухи» з яскравими маячками на етикетці. Це новий проєкт, реалізований Миколаївським хлібозаводом спільно з ГО «Центр навчання і освіти дорослих «Південь». Про це розповідає видання “Аспект”.

Ідея розробити нову смачну випічку належить директору підприємства Альоні Раковій та колективу. А зміст цікавої обгортки справжніх українських смаколиків обговорювали під час зустрічі з ГО «Центр навчання і освіти дорослих “Південь», ілюстратором Русланою Сікаленко та Любов’ю Паранюк, майстринею з таврійського розпису. Вони вдвох на запрошення керівництва  заводу прийшли у гостини. Для представниць громадської організації провели екскурсію цехом та пригостили випічкою.

Руслана розповіла:

– З пані Оленою ми знайомі дуже давно. Колись вона очолювала Жовтневу райдержадміністрацію, а я працювала методистом у відділі освіти, молоді та спорту. Я завжди з радістю згадую ті часи, адже працювати з Оленою Анатоліївно завжди було цікаво і драйвово. Вона не лише підтримувала усі шалені ідеї нашого відділу, а й особисто генерувала круті ініціативи, допомагала в реалізації, ніколи не стояла осторонь.

Я була рада знову зустріти пані Олену на презентації книги про маяки в нашому обласному музеї суднобудування і флоту. Ми багато спілкувалися і згадували. Дивлячись на неї, розуміла, що вона ані трішки не змінилася – така ж ініціативна, творча, невгамовна і сповнена любов’ю.

Через деякий час я отримала запрошення від Олени Анатоліївни відвідати хлібозавод, який вона зараз очолює. Під час зустрічі вона розповіла про нову розробку – солодкі пампухи для малечі, та попросила допомоги у розробці етикетки. Не простої, а такої, яка б знайомила з рідним краєм і закохувала б у неймовірну Миколаївщину. Тож мали завдання “з зірочкою”!

– Історія маяків та випічка хлібозаводу, що спільного? Що такого незвичайного може бути на етикетці товару?

 Наша Миколаївщина, дійсно, неймовірна і багато в чому унікальна. Наприклад, Миколаївська гідрографія опікується найбільшою кількістю маяків, а сам Миколаїв носить почесне звання «Столиця маяків». Тож саме на маяках і вирішили зупинитися, адже вони – одвічні символи і дороговкази, кожен зі своєю історією і цінністю.

Розглядали кілька варіантів: маяки у вишиванках, маяки у стилі Disney, маяки – казкові герої тощо. Та зупинилися, все ж таки, на мультяшних персонажах. Ми впевнені, що вони усіх закохають в себе і надихнуть вивчати історію та цікавитися своїм рідним краєм. Маяки нікого не залишать байдужими: ані дорослих, ані дітей!

– Ваша громадська організація давно впроваджує тему маяків?

– Досліджувати маяки нас спонукали історія рідного краю та неймовірні люди, які всупереч війні працюють та надихають. Так, наприкінці 2022 року зародилася ідея нового регіонального проєкту «Вогні Півдня. Люди-маяки», яку ми разом із партнерами почали активно втілювати в життя. Серія майстер-класів, просвітницька кампанія в соціальних мережах, презентація сувенірної продукції і літопису про маяки, численні виставки, погашення марок і не лише – все це важливі частинки даної ініціативи, кожна з яких заслуговує на окрему увагу. Наприклад, 2023 рік ми закінчили філософською виставкою Олександра Заклецького під назвою «Погашені маяки», яка торкнулася найпотаємніших куточків душі і змусила задуматися над власним призначенням кожного, хто її відвідав.

Більше про виставку тут: http://www.golos.com.ua/article/372701

– Чому виставка пройшла під такою назвою: чому «погашені»?

– Виставка отримала таку назву «Погашені маяки», тому, що ці споруди не працюють з того часу, як розпочалися бойові дії в країні. Але ми всі віримо, що вони після перемоги будуть дороговказом нашим морякам, «вікном» у світле майбутнє.

Нашим проєктом та історією маяків зацікавились наші сусіди одесити, нам телефонували львів’яни, які теж хотіли запозичити наш досвід. Приємно, що Миколаївщина дала поштовх іншим регіонам вивчати історію маяків.

– Проєкт дійсно цікавий. Як він пов’язаний з хлібозаводом?

– Коли ми спільно з членами колективу хлібозаводу обговорювали тематику (дизайн) етикеток нової продукції, то разом вирішили, що саме малюнки маячків у мультяшних або казкових образах  зможуть не тільки прикрасити смачні і корисні вироби, а й допоможуть розповісти дітям про історію рідного краю. Тобто, смачні «Пампухи» разом з яскравою етикеткою можуть стати початком великої перспективи: наприклад, постійно діючих екскурсій до музею, на хлібозавод або після закінчення військових дій – на маяки. На природі або у приміщенні можна буде і розповісти дітям про походження маяків, їхнє призначення, і з’їсти чудові смачні «Пампухи».

Радіємо, що дизайнери розробили кілька кумедних варіацій до кожного виду пампух. Яскраві та милі – вони викликають посмішки та приємні почуття. Але ми не зупиняємось на досягнутому і плануємо нові спільні проєкти. Наприклад, зараз ми працюємо над тим, щоб Таврійський розпис з’явився на логотипі хлібзаводу або на окремій лінійці продукції.

У колективі хлібозаводу вважають, що спільна праця по оздобленню «Пампухів» – це крок до з’єднання різних напрямків: хлібної галузі і мистецтва, а ще й поєднання з історію рідного краю. Необхідно зазначити, що дана ідея дійсно дуже приваблива. Особливо – для дітей, школярів. Мало хто навіть з місцевих жителів досконало знає все про маяки Миколаївщини.

А Маяки – візитівка Миколаївщини. Кілька маяків стоїть прямо в містіЇх неповторна архітектура зафіксована в Реєстрі Ллойда (міжнародна судноплавна класифікаційна організація), а розташування позначено на всіх лоціях.

Тож, корисні, смачні, яскраві «Пампухи» з маячками скоро можна буде придбати у крамницях і супермаркетах Миколаївщини.