За матеріалами СБУ засуджено інформатора російської розвідки, який шпигував за артилерією ЗСУ на Миколаївщині

14:38

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

За матеріалами Служби безпеки реальний термін ув’язнення отримав ще один інформатор воєнної розвідки РФ. Чоловік збирав розвіддані про дислокацію та переміщення Сил оборони по прифронтовій території Миколаївщини.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

За інформацією СБУ, за вказівкою російської спецслужби чоловік намагався виявити вогневі позиції артилерії ЗСУ, у тому числі бойових розрахунків HIMARS.

“У разі отримання розвідданих інформатор планував передати їх окупантам для підготовки прицільних ракетно-дронових ударів по місцях базування українських військ”, — повідомили у відомстві.

Однак на заваді їхнім планам стали контррозвідники СБУ. Чоловіка затримали у серпні 2022 року під час його розвідувальної “вилазки”.

“З урахуванням співпраці зі слідством суд призначив йому 11 років тюрми”.

Як встановило розслідування, засудженим є місцевий житель, якого воєнна розвідка РФ дистанційно завербувала після початку повномасштабного вторгнення Росії. Пропозицію щодо негласної співпраці з агресором він отримав на свій телефон через популярний месенджер.

“У поле зору окупантів він потрапив як прихильник кремлівських наративів у різних соцмережах”.

За матеріалами СБУ суд визнав чоловіка винним за статтею “Несанкціоноване поширення інформації про рух, переміщення ЗСУ, вчинене в умовах воєнного стану”.