Весняна “Вербниця” для Вербної неділі від родинного дуету майстринь

17:12

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Завтра ми будемо відзначати Вербну неділю. Родини зранку прийдуть до церкви, аби освятити вербові гілочки. Здавна саме вербу вважали символом пробудження та відродження природи.
З цим святом також пов’язане виготовлення обрядової ляльки- мотанки “Вербниця” для захисту від нещасть та усіляких хвороб. Така лялька була уособленням весни, тож в її оздобленні переважали блакитно- зелені світлі кольори. В руках “мотанка” обов’язково тримала вербові гілочки.

Створити власноруч обрядову ляльку вирішили 25 квітня у Центральній міській бібліотеці ім.М.Л. Кропивницького, де для панянок простору “Вільна” відбувся майстер – клас з виготовлення весняної ляльки- мотанки “Вербниця”.

Для заняття Культурно -мистецька асоціація “Арт-спокуса” запросила родинний дует: заслужену майстриню народної творчості України Валентину Димову та її доньку Ольгу Тарасову.


Для творчого процесу майстрині підготували тканину, палітра якої відобразила красу весняних відтінків: блакитних, бежевих, рожевих, зелених, синіх та золотавих. Кожен клаптик був складений особливим чином, аби створилась смужка для створення майбутньої ляльки.

Виготовлення розпочали зі скручування смужки білого кольору, яка стала основою для голови “мотанки”. Далі  панянки пошарово додавали кольорові заготовки для формування тулуба ляльки. За допомогою ниток учасниці перемотували і фіксували окремі частини виробу: голову й руки. Святковості Вербниці надала стилізована біла хустка та гілочки верби, які лялька повинна тримати у руках.

“По- весняному ніжні й по-особливому святкові “мотанки” стали справжнім дивом для усіх учасниць сьогоднішнього майстер-класу. Адже день видався доволі похмурим і туманним. Але, як тільки розпочався творчий процес,  артлокація засяяла від променів яскравого сонця. Фотосесію одразу вирішили зробити у парку біля нашої бібліотеки, але після завершення майстер- класу місто знову огорнув густий туман…

Можливо для когось – це просто співпадіння, але нам здалося, що це – невеличке весняне диво для нас”, – поділилася керівниця “Арт-спокуси” Валентина Кривцова.