Журналісти подзвонили російським військовим, які обстріляли Дніпро

9:33

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Дніпро, Днепр

Журналісти російського опозиційного видання «Важливі історії» у понеділок, 16 січня, змогли зв’язатися з кількома російськими військовими, яких СБУ назвала відповідальними за ракетний удар по житловому будинку у Дніпрі. Судячи з їх відповідей, це абсолютно неадекватні і божевільні люди, фашисти вищого гатунку.

Говорити про свою причетність до військового злочину вони відмовилися, а один із них — начальник штабу авіаційної ескадрильї авіаційної групи Шайковка Дмитро Голенков — у відповідь навіть почав погрожувати.

Під час розмови Голенков обурився: «Що, я прямо на кнопку натискав чи в цьому літаку сидів? Крим все одно наш і все інше наше. Чого ти хочеш від нас?»

— Вам особисто не шкода цих людей, які загинули у Дніпрі? 40 уже загинули, багато хто досі під завалами.

— Які люди? Про що ти взагалі говориш, я не розумію?

Після цього він почав говорити про поганий зв’язок та закликав «повернути антенну в Україні». На тлі інший чоловік почав обзивати журналістку свинею.

Далі Голенков сказав, що Україна — регіон Росії: «Один єдиний регіон Росії. Ви навіть різними регіонами не будете». Голенков додав: «І все інше буде наше. До побачення, дівчино».

Штурман Дінар Назиров на питання про причетність до обстрілу у Дніпрі відповів, що він «лісничий із лісового господарства». «Не ходіть у моєму лісі і не лякайте білок», — сказав він.

Командир авіаційного загону 52 важкого бомбардувального авіаційного полку майор Олексій Іваненко у розмові представився асенізатором і сказав, що про російсько-українську війну нічого не думає: «Нічим уже думати».

Нагадаємо, СБУ встановлено, що до скоєння цього злочину причетні кілька десятків військовослужбовців РФ, серед яких:

  • командир 52-го важкого бомбардувального авіаційного полку (в/ч 33310) полковник Тимошин Олег Євгенович, 21.06.1971;
  • командир авіаційного загону 52-го важкого бомбардувального авіаційного полку майор Іваненко Олексій Сергійович, 08.02.1987;
  • начальник штабу авіаційної ескадрильї авіаційної групи Дмитро Голенков, 01.09.1978;
  • штурман 52-го важкого бомбардувального авіаційного полку Григор’єв Денис Анатолійович, 07.06.1982;
  • штурман 52-го важкого бомбардувального авіаційного полку Назиров Дінар, 03.07.1985;
  • інженер з авіаційного озброєння 52 важкого бомбардувального авіаційного полку Поцелуєв Євген, 16.06.1980.