Зеленський виступив за розширення “зернової ініціативи” на порти Миколаївської області

9:19

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Президент України Володимир Зеленський виступає за розширення “зернової ініціативи” на порти Миколаївської області. Про це він заявив 30 січня в Одесі на спільній пресконференції із прем’єр-міністеркою Данії Метте Фредеріксен, відео заходу оприлюднили на сторінці Зеленського у Facebook.

“Я дякую Данії за приєднання до нашої ініціативи Grain from Ukraine – “Зерно з України”. Дуже важливо, щоб ця ініціатива, як і загалом продовольчий експорт з Одеси, з наших портів – з України в цілому, – не лише зберігався, а й розширювався. Настав час розширити чорноморську “зернову ініціативу”, на нашу думку, на порти Миколаївської області та прибрати будь-які перепони, які обмежують відповідний рух суден”, – сказав Зеленський.

В останньому питанні він очікує на підтримку Данії.

Щоб Миколаївська область потрапила під дію “зернової угоди”, потрібно деокупувати Кінбурнську косу, заявляли українські військові. РФ імітує контроль за міжнародними транспортними шляхами, щоб регіон не міг брати участь у “зерновій угоді”, говорила 15 січня голова об’єднаного пресцентру сил оборони “Південь” Наталія Гуменюк.

Росія блокувала вивезення української продукції з морських портів після початку повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого. У травні президент України Володимир Зеленський говорив, що в українських портах заблоковано 22 млн тонн зерна, яке мало піти на експорт.

22 липня в Туреччині відбулося підписання угод про морський експорт українського зерна. Україна підписала документ із Туреччиною та ООН, Росія дзеркально зробила те саме. Перше судно, завантажене українським зерном після досягнення домовленості про розблокування експорту, вийшло з порту Одеси вранці 1 серпня. Завдяки чорноморській “зерновій ініціативі” упали ціни на продовольство, це опосередковано врятувало від голоду понад 100 млн людей, заявили в ООН.

17 листопада у Стамбулі домовилися про продовження роботи “зернового коридору” ще на 120 днів. За даними Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури станом на 30 січня, за час роботи ініціативи з портів Великої Одеси вийшло 687 суден із 18,9 млн тонн продовольства для країн Азії, Європи та Африки.