Зеленський в Саудівській Аравії провів зустріч зі спадкоємним принцом і виступив на саміті Ліги арабських держав

22:17

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Про візит розповідає видання Obozrevatel. Президент України Володимир Зеленський у п’ятницю, 19 травня, прибув із візитом до Саудівської Аравії, де виступив на саміті Ліги арабських держав. Також глава держави провів зустріч зі спадкоємним принцом Мухаммадом бін Салманом аль Саудом та інші двосторонні переговори.

Про це гарант повідомив у своєму Telegram. Він назвав низку пунктів, які сьогодні є пріоритетними для України.

Серед них:

– повернення усіх політичних в’язнів Криму й тимчасово окупованих територій, усіх полонених та незаконно депортованих,

– представлення своєї формули миру, до реалізації якої необхідно залучити якомога більше держав,

– гарантування енергетичної безпеки наступної зими;

– захист мусульманської спільноти України.

Президент повідомив, що у поїздці до Саудівської Аравії до команди президента також приєднався лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

“Крим першим постраждав від російської окупації, і більшість із тих, хто зазнає репресій в окупованому Криму, – мусульмани”, – пояснив український лідер.

Як повідомила пресслужба президента України, під час зустрічі Зеленського зі спадкоємним принцом, прем’єр-міністром Саудівської Аравії Мухаммадом бін Салманом аль Саудом сторони детально обговорили актуальні двосторонні відносини та питання глобального характеру.

 Глава Української держави висловив подяку Мухаммаду бін Салману аль Сауду за запрошення взяти участь у саміті Ліги арабських держав в якості почесного гостя, а також інформував співрозмовника про безпекову ситуацію в нашій країні та протидію російському агресору.

Крім того, Зеленський розповів про головні елементи формули миру, яка має на меті зупинення війни та відновлення миру, а також відзначив успішну участь Саудівської Аравії у поверненні з російського полону 10 іноземних військовополонених і висловив зацікавленість у продовженні спільних зусиль заради звільнення бранців.

Спадкоємний принц Саудівської Аравії підтвердив зацікавленість в інвестиціях в Україну та відновленні нашої держави, а Зеленський, зі свого боку, запросив Мухаммада бін Салмана аль Сауда відвідати Україну з візитом.