Застуда або COVID-19: у МОЗ нагадали, коли робити ПЛР, а коли експрес-тест

Тестування на коронавірус необхідно проходити за будь-яких симптомів ГРВІ

15:49

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

COVID-19, новини, карантин, коронавірус, Ігор Кузін, пандемія, здоров'я, новини, МОЗ, МОЗ, Україна, ПЛР, експрес-тест, COVID-19, COVID-19, новости, карантин, коронавирус, Игорь Кузин, пандемия, здоровье, новости, МОЗ, Минздрав, Украина, ПЦР, экспресс-тест, COVID-19

На брифінгу в п’ятницю, 4 лютого, заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін сказав, що тестування на COVID-19 необхідно проводити за будь-яких симптомів ГРВІ, передає «Укрінформ».

– При будь-яких симптомах вірусного захворювання. Тобто це кашель, біль у горлі, температура. Це вже є приводом для того, щоб зробити тест на коронавірус. Направлення на безкоштовне тестування можна отримати у вашого сімейного лікаря, – сказав Кузін.

Кузін підкреслив, що для встановлення діагнозу достатньо результату експрес-тестування, але йдеться вже про ті випадки, коли пацієнт має симптоми вірусного захворювання або COVID-19. Іншими словами, якщо людина має симптоми ГРВІ, а результат експрес-тестування виявився позитивним, то підтверджувати його ПЛР-тестом не потрібно.

У той же час, якщо при симптомах ГРВІ результат експрес-тесту виявився негативним, пацієнта можуть додатково направити на ПЛР-тестування.

Кузин нагадав, що при підтвердженні COVID-19 самоізоляцію можна завершувати, якщо у пацієнта з 10 дня після появи симптомів протягом трьох днів симптоми захворювання відсутні.

Якщо пацієнт не має симптомів хвороби, а результат тестування виявився позитивним, то самоізоляцію потрібно завершувати з дотриманням тієї ж норми – якщо з 10 дня протягом трьох днів відсутні симптоми.

Також самоізоляцію можна завершити на підставі негативного результату тесту ПЛР. Але, як зазначив Кузин, таке тестування не можна проходити раніше ніж через 10 днів після проведення першого тесту.

Також державний санлікар нагадав, що для повернення на роботу не потрібно робити ПЛР-тест на визначення COVID-19, якщо всі необхідні терміни самоізоляції було дотримано.