Запрошення України до НАТО, передача F-16, ядерна риторика РФ та посилення колективної оборони — головне з прес-конференції генсека Столтенберга на саміті міністрів оборони країн НАТО

13:22

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

🔹 На липневому саміті НАТО у Вільнюсі не обговорюватимуть саме запрошення України до Альянсу, натомість зосередяться  на тому, як «наблизити її до НАТО».

🔹 У Вільнюсі з президентом Зеленським хочуть провести перше засідання нової Ради Україна-НАТО — зараз працюють над її створенням.

🔹 Початок навчань українських пілотів на винищувачах F-16 дає можливість  «у короткий термін» ухвалювати рішення також про передачу літаків.

🔹 НАТО працює  над багаторічним пакетом допомоги для України зі значним фінансуванням, щоб відновити її обороноздатність та забезпечити повну оперативну сумісність з Альянсом.

🔹 Про візит африканських лідерів до Києва: важливо, що є різні зусилля, однак рішення має бути довготривалим. «Якщо Україна припинить воювати зараз, то перестане існувати як незалежна держава. Але якщо припинить Росія — буде мир».

🔹 РФ продовжує «безрозсудну» ядерну риторику. НАТО уважно стежить за розгортанням російських ядерних сил в Білорусі, однак поки не бачить підстав для зміни своєї позиції щодо цього.

🔹 На сьогоднішньому саміті міністри оборони країн НАТО вперше з часів Холодної війни розглянули нові регіональні плани: НАТО матиме понад 300 тисяч військових у стані високої бойової готовності.