З перших днів вторгнення – на захисті міста: у Миколаєві вручили відзнаки героям

19:00

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

 

До другої річниці повномасштабного вторгнення росії на територію України вчергове вручили нагороди “За оборону Миколаєва”.

Нагадаємо, що відзнаку започаткував мер міста Олександр Сєнкевич на знак вшанування людей, які самовідданно та відважно стали на захист нашого міста в перші дні вторгнення та не дали ворогу захопити його.

Серед нагороджених не тільки військові, а й волонтери, комунальні працівники, які під обстрілами лагодили життєво важливі для міста системи, та миколаївці.

Сьогодні почесною нагородою відзначили 34 героїв, серед яких 9 – посмертно.

“Ми зібралися тут, щоб вшанувати тих, хто в перші дні повномасштабного вторгнення встав на оборону нашого міста. Сьогодні тут не тільки миколаївці, а й люди з регіонів та інших міст. Тут присутні родичі тих, хто захищав Миколаїв, але, на жаль, їх вже нема серед нас. Вони віддали найцінніше на захист нашої держави – своє життя. Є військові, волонтери, працівники служб. Всім їм нам є за що дякувати. Нам – це миколаївцям. Нам – це українцям. Бо насправді оборону Миколаєва важко переоцінити”, – звернувся до присутніх Олександр Сєнкевич.

Також цього разу вперше були нагороджені колективи підприємств та управлінь. Серед них Головне управління ДСНС України у Миколаївській області, Хлібзавод №1, ГО “Rebel Volunteers”, Миколаївобленерго, Укрпошта, Миколаївська філія ТОВ “Газорозподільні мережі України”. Представники колективів отримали медалі та почесні таблички.

Фахівці цих підприємств та управлінь працювали на благо міста та миколаївців, незважаючи на загрозу для свого життя та надважкі умови. Вони першими приїжджали на виклики, під обстрілами лагодили системи, розгрібали завали, тушили пожежі та випікали хліб та доставляли важливі посилки. Надавали допомогу тим, хто цього потребував найбільше.

“Оборона Миколаєва дозволила повірити в те, що здолати “другу армію світу” реально. Звичайно, що велика перемога ще попереду, але вона складається з маленьких звитяг. Сьогодні ми бачимо, як розгортаються події на фронті, вони дуже динамічні. Але я впевнений, що люди добра переможуть. В Україні багато добрих людей і  добро обов’язково переможе, а зло буде принижене і знищене. Дякую вам всім і бажаю скорішої перемоги”, – підсумував мер.