З найбільшого порту України вийшло перше з початку війни судно з продовольством

10:49

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Два судна із зерном вийшли з українських портів 8 серпня. Перше судно з продовольством відправлено з найбільшого порту країни “Південний”. Це балкер Sacura, який доставить 11 тисяч тонн сої до Італії. Інший балкер – Arizona – відвезе із “Чорноморська” до Нідерландів 48,4 тонни кукурудзи.

Про це повідомляє OBOZREVATEL з посиланням на  Мінінфраструктури України.

За даними відомства, судна сформували караван. Спочатку вони вирушать до Туреччини для перевірки в порту Стамбула.

“До реалізації Ініціативи повноцінно залучено найбільший український порт – “Південний”. Таким чином, усі порти Великої Одеси задіяні для експорту агропродукції”, – говориться в повідомленні.

Перевалку в українських портах нарощуватимуть. Мінінфраструктури розраховує, що протягом двох тижнів відправляти почнуть по 3-5 суден із зерном на добу.

Судно Arizona вийшло із Чорноморська

Раніше проходження балкерів Sacura та Arizona зерновим коридором погодив Спільний координаційний центр.

“Спільний координаційний центр дозволив сьогодні вихід морським гуманітарним коридором двох суден, які перевезуть 59 469 тонн продовольства”, – йдеться в повідомленні.

Arizona після перевірки попрямує до Нідерландів

Не враховуючи відправлені сьогодні судна, в рамках реалізації домовленостей із портів уже вийшли 8 суден із українською агропродукцією. Наприклад, раніше Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі видав дозвіл на прохід трьох суден морським гуманітарним коридором.