Юні миколаївські артисти записали кліп на мелодію легендарного «Щедрика» для заявки на адресу ЮНЕСКО

20:10

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

16 січня на сцені Миколаївського академічного художнього драматичного театру у межах великого всеукраїнського проєкту відбувся запис кліпу на мелодію відомого «Щедрика» Миколи Леонтовича у виконанні учнів міських мистецьких шкіл. Над відео працювала команда телекомпанія «МАРТ», повідомляє міське управління культури.

Старт проєкту поклало звернення Міністерства закордонних справ України з ініціативою до ЮНЕСКО щодо внесення композиції «Щедрик» до культурної спадщини світового рівня.

А напередодні Нового року Міністерство культури та інформаційної політики України схвалило рішення про включення «Традиції Щедрого вечора в Україні» до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.

«Ми працюємо над включенням «Щедрика» до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства. Наша мета — довести світові, що мелодія «Carol of the Bells» має насправді суто українське «громадянство», – зазначила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.

Наразі готується заявка, до якої кожне велике місто України доєднає відео з виконанням цього музичного твору. Результатом стане великий об?єднаний відеопроєкт, що буде надісланий до ЮНЕСКО разом із заявою від держави.

Авторкою інтерпретації, диригенткою та аранжувальницею миколаївської версії композиції стала директорка дитячої музичної школи №2 заслужена працівниця культури України Тетяна Островська. У процес були залучені педагоги ДМШ №2: постановницею сценічного руху, хормейстеркою виступила Любов Драгоморецька, за вокальну частину відповідала Лілія Круміленко. У проєкті взяли участь вихованці та викладачі дитячих музичних шкіл міста, а також дитячі школи мистецтв.

Аудіозапис та зведення звуку було зроблено у студії звукозапису дитячої музичної школи №1. Свій внесок у загальну справу зробили директорка закладу Олена Ляшко та звукооператор Андрій Усатий.

Миколаївці запропонували чуттєву історію, в якій відома усім народна пісня набуває нових відтінків, навіяних воєнним лихоліттям.