Європейська комісія забезпечить друк підручників для українських школярів

10:17

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Під час 5-го Європейського освітнього саміту, що пройшов під девізом «Bright young minds». було публічно представлено підтримку Європейської комісії українській системі шкільної освіти: за кошти програми ЄС «Еразмус+» будуть надруковані підручники з української мови для 5-го класу.

Перший заступник міністра освіти і науки України Андрій Вітренко, що взяв участь у форумі, зазначив:

«Повномасштабна військова агресія рф за підтримки білорусі проти України призвела до багатьох трагедій для України. Станом на сьогодні пошкоджено та зруйновано 2 тис. 789 закладів освіти України. Наперекір усьому, ми продовжуємо забезпечувати навчання, а кожен учасник сфери освіти та науки активно став на оборону фронту».

Андрій Вітренко висловив подяку всім державам-членам ЄС за підтримку українських студентів, дослідників та співробітників, які знайшли свій тимчасовий захист за межами України. Також він наголосив на важливості підтримки інституційної спроможності української системи вищої освіти для її негайної та тривалої відбудови та відновлення.

Він наголосив на ключовому значенні участі закладів вищої освіти України як повноправних членів в ініціативі Європейських університетських альянсів. Це стане хорошим фундаментом для того, щоб українські університети стали рівноправними партнерами з європейськими колегами. Також Україна продовжує підтримувати ініціативи Twinning та двосторонню співпрацю між університетами в Україні та державах-членах ЄС.