Ворожий дрон в Молдові: Гуменюк розповіла про нову тактику окупантів

10:30

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Російські окупанти застосували нову тактику із запуском шахедів по Україні. Про це заявила очільниця Об’єднаного координаційного (ОК) прес-центру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону Єдині новини.

“Ворог спершу запустив дрони типу Shahed, які ворог спрямовував у два нетипових напрямки за нашою зоною відповідальності. Це по Кіровоградщині та на Одещину. Так ворог намагався “розгалузити” зосередженість сил ППО і перевірити її готовність. Чотири дрони на Кіровоградщині були знищені. І в той же час ворог застосував тактичну авіацію. З тимчасово окупованої Херсонщини на Кіровоградщину спрямували ракети Х-59, які також були знищені силами ППО ще на підльоті, в небі Дніпропетровщині”, – розповіла вона.

За її словами, російські дрони вночі дійсно перетинали кордон з Молдовою.

“Один із дронів, який був спрямований на Одещину, мав дуже складне маневрування. І, очевидно, був провокативно закладений маршрут з перетином державного кордону на українсько-молдавській ділянці. Ми зафіксували перетин кордону і пролетівши там кілька десятків кілометрів, дрон повернувся в повітряний простір України і був знищений силами ППО”, – додала чиновниця.

Вона прокоментувала слова молдовської сторони про те, що російських дронів на їхній території не було. Гуменюк вважає, що в Кишиневі не мають достатньої кількості інформації стосовно цього.

“На жаль, ми вже маємо такий досвід за час повномасштабного вторгнення. Спершу кажуть, що нічого не було, а потім відбувається прояснення ситуації. Цілком ймовірно, що попередня інформація була не дуже ретельно перевірена. Ми будемо продовжувати співпрацю з нашими партнерами і я думаю, що досить скоро ясність буде внесена”, – резюмувала очільниця ОК прес-центру Сил оборони півдня.